Stáhněte si Kotletu se slevou 40 % a vyhrajte nejnovější román Poločas rozpadu s podpisem od autora!
25. 10. 2017 17:57 | Patricie Kolohnátková

Dlouhé zimní večery se blíží, a proto je ten správný čas začít se poohlížet po dostatečně šťavnatém čtivu, které vám je zpříjemní. Dobrou volbou je jistě mistr české post-apokalypsy,  řezník František Kotleta. Pokud si navíc až do 5. 11. na O2 Active stáhnete jakoukoliv jeho e-knihu nebo audioknihu, budete zařazeni do soutěže o jeho nejnovější román Poločas rozpadu, podepsaný přímo autorem. A aby toho nebylo málo, vybrané tituly nyní můžete získat se slevou 40 %. O které jde?

Hustej nářez

Pokud nevíte, co řezníka z Bruntálu proslavilo, tak to je trilogie Bratrstvo krve. První román, který je zároveň prvotinou autora se záhadnou identitou, se jmenuje Hustej nářez. A je to klasická upírská sága se vším, co byste od ní čekali. Nechybí napětí, hektolitry krve a spousta akce. Hlavně ale jedinečný humor, který by si mohl Kotleta patentovat. A v neposlední řadě tu jsou mimozemšťani. Jmenujou se kartani a rozhodnou se, že jim odteď bude Země patřit.

Jenomže to nevědí, že proti nim stojí banda upírů. Říkají si Bratrstvo krve a jestli si kartani mysleli, že to s těmi lidmi bude jednoduché, tak zapomněli na právě na ně. Bratrstvo krve je totiž o dost rychlejší a pohotovější, takže ta kolonizace planety rozhodně neproběhne tak hladce, jak to ze začátku vypadalo. A víte, co prohlásil Kotletův velký vzor Jiří Kulhánek, když si Hustej nářez přečetl? „Kdybych nebyl Kulhánkem, chtěl bych být Kotletou.”

Fakt hustej nářez

Druhý díl ze série Bratrstvo krve, na který tehdy museli fanoušci čekat dlouhé dva roky. Opět tu máme hlavního hrdinu, upíra Jana Bezzemka, tentokrát je ale v dost jiné situaci, než tenkrát. Upírů totiž na Zemi výrazně ubylo, a tak je boj s kartánci o dost komplikovanější. I proto se možná z mladého, lehkovážného upíra, který se stará hlavně o tajemství holčičích sukní, musel stát mnohem důmyslnější stratég a mazanější bojovník, aby upírské pokolení nesplakalo nad výdělkem.

Proti zlořádovi Fredovi Channonovi s Janem po boku stojí i bohyně Sangot, která se vtělila do Janovy přítelkyně. A i když to s likvidací kartánců myslí oba víc než vážně, není vůbec jisté, zda je to s tak málo bojovníky na správné straně vůbec možné.

Stáhněte si do 5. 11. jakoukoliv knihu nebo audioknihu od Kotlety a můžete vyhrát papírovou kopii knihy Poločas rozpadu podepsanou přímo od autora.

Mega hustej nářez

Poslední díl z trilogie Bratrstvo krve. Jan Bezzemek už není jen řádovým upírem, ale stává se z něj vůdce. Ten, který je zodpovědný za životy svých souputníků upírů. Ten, který pokud něco pořádného nevymyslí, bude zodpovědný za definitivní vyhubení upírů a ovládnutí planety Země kartánci. Podaří se mu tenhle těžký úkol splnit?

Trilogie Bratrstvo krve krásně ukazuje, jak se František Kotleta vyvíjel coby spisovatel. Zatímco prvnímu dílu dominovala hlavně akce a čtenáři si tehdy mysleli, že se možná jedná jen o vtip převlečeného Jiřího Kulhánka, ve druhém dílu bylo signifikantní, jak velký krok Kotleta coby spisovatel udělal. Mega hustej nářez je pak ještě o pár kroků dál - postavy už do sebe jen neřežou, začínají mít ale i zcela uvěřitelný lidský rozměr. Mega hustej nářez je z celé série určitě nejlepší, třetí knihou ale začínat nebudete, že?

Spad

Píše se rok 2050 a Praha už není tou zářivou stověžatou matičkou, jak ji znali ještě před pár desítkami let. Podepsaly se na ní války, které nikdo nevyhrál a které její kouzlo naprosto vyhladily. V ruinách přežívá hrstka lidí, jejichž hlavní starostí je získat aspoň něco málo k jídlu. A lidský život má hodnotu menší než pár masových konzerv.

Nebyla by ale Praha Prahou, kdyby i v těch troskách chyběla hospodu. Vlastní ji válečný veterán, plukovník Michálek a najdete tu i jeho stará známé z války - barmanku Alici a pianistu Sama. I když to celé má své mouchy v podobě radiace a neustálých bojůvek, Michálek je celkem spokojený. I proto ho rozladí jeden starý dluh, který se mu vrátí jak bumerang. Protože je ale voják a čestný k tomu, rozhodne se svému slovu dostát, I přesto, že to zahrnuje přechod přes radioaktivní pustinu někde tam, kde bylo dřív Rakousko.

Poločas rozpadu

Druhá kniha z plánované trilogie o plukovníkovi Michálkovi a také román, o jehož podepsanou kopii se hraje v naší soutěži. Michálkovi se podaří osvobodit zemi od japonského vlivu. Místo toho, aby si ale užíval poklidného důchodu, je dosazen do čela města Brna. A ještě že si ho tam vybrali: jako svůj cíl si ho totiž vybrala partička magorů, která se rozhodla, že ze světa vyhladí nejen Brno, hlavně ale Zemi vymaže ze Sluneční soustavy.

Poločas rozpadu je pořád sžíravě ironický a plný trefných a vtipných hlášek tak, jak jsme u Františka Kotlety zvyklí. Co ale chybí, jsou stovky stran o sexu. I tak je ale Poločas rozpadu jedním z nejlepších románů, které tu o post-apokalyptickém světě vyšly. A my už se nemůžeme dočkat 3. dílu, který vyjde už za pár týdnů!

Další e-knihy Františka Kotlety, které můžete získat až do 5. 11. se slevou 40 %: