Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Čtyřcestí

Čtyřcestí

Tommi Kinnunen

Délka: 8 h 17 min
Interpret: Simona Postlerová
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 467 MB

Příběh rozehrává v roce 1895 babička Maria – emancipovaná porodní bába bojující za práva žen, následována dcerou Lahjou, která se snaží přizpůsobit době, ve které žije. Následuje vyprávění snachy Kaariny, jíž nezáleží na ničem jiném než na rodině, a Lahjina manžela Onniho, válečného hrdiny, tesaře a stavitele.Tyto čtyři postavy se snaží každá po svém vyrovnat se svými společenskými rolemi a budovat si svou životní cestu na pozadí finských dějin 20. století. Každá z hlavních postav vnímá historické i běžné rodinné události svým způsobem, každá něco skrývá. Tajemství však člověku vždy berou sílu a izolují jej od ostatních, komunikace začíná váznout, rodinné vztahy se narušují.

Čtyřcestí je empatický román o lidech, kteří se nebojí hnát své sny až do zakázaných výšek, i když tuší, že za to mohou draze zaplatit.

TOMMI KINNUNEN
je nový finský autor. Jeho debutem je kniha Čtyřcestí, která byla okamžitě nominována na cenu Finlandia a byla přeložena do několika jazyků. V současnosti učí Tommi Kinnunen finský jazyk a literaturu na gymnážiu ve finském Turku.

SIMONA POSTLLEROVÁ
je dcerou Alexandra Postlera st., herce a režiséra, a Jany Postlerové, jazykové poradkyně. Po gymnáziu absolvovala studia herectví na DAMU a již během studia hostovala v Národním divadle, kde v roce 1987 získala stálé angažmá. Od roku 1992 je členkou Divadla Na Vinohradech. Příležitost získala také v divadle Ungelt a v Karlínském divadle. Hrála v mnoha televizních seriálech a inscenacích a věnuje se také dabingu a načítání audioknih.

Copyright: © Tommi Kinnunen and WSOY. First published by Werner Söderström Ltd in 2014 with the Finnish title Neljäntienristeys. Published by arrangement with Bonnier Rights Finland, Helsinki. Translation © Lenka Fárová

Audiokniha Čtyřcestí je kronika tří generací a čtyř vypravěčů jedné finské rodiny. Autor Tommi Kinnunen. Čte Simona Postlerová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma