Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Doživotí

Doživotí

Billy O´Callaghan

Délka: 6 h 58 min
Interpret: Igor Bareš
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 393 MB

Brilantní vypravěč Billy O’Callaghan ve svém románu přináší velký příběh rodinných vztahů, nevlídných historických okolností a těžkého života v chudé a zkoušené zemi.

Tři postavy, tři osudy a téměř sto let irské historie. Jer má jizvy na duši a pár let po první světové válce ho pronásledují horečnaté vidiny ze zákopů. Nancy se za velkého hladomoru protlouká, jak se dá, a hledá své místo pod sluncem. Stařičká Nellie, Jerova dcera, v laciném městském bytě rekapituluje příběh své rodiny i dvacátého století. Doživotí je románem o lidské cti a důstojnosti, o době hladu a nouze a také příběhem o tom, co s člověkem dokáže provést láska v nejrůznějších podobách.

BILLY O´CALLAGHAN
Billy O´Callaghan (1974) debutoval v roce 2008 souborem povídek s názvem In Exile. Pozornost literární kritiky získala jeho třetí povídková sbírka The Things We Lose, The Things We Leave Behind ? v roce 2013 za ni O´Callaghan obdržel Irskou národní cenu. Kromě množství povídek napsal také dva romány. V roce 2017 vyšel The Dead House, který v nejlepším navazuje na tradici duchařských románů. O dva roky později uhranul literární svět O´Callaghanův román My Coney Island Baby. Práva na něj byla prodána do deseti zemí.

IGOR BAREŠ
Divadelní a filmový herec vystudoval JAMU a po hostování v Divadle bratří Mrštíků nastoupil do Národního divadla v Brně. V letech 2005-2016 byl členem činohry Národního divadla. V současnosti je v angažmá v Divadle na Vinohradech. Hrál v televizních seriálech a inscenacích, jeho hlas je známý posluchačům rozhlasových her nebo audioknih.

ANTONIE BAREŠOVÁ TALACKOVÁ
Absolventka brněnské JAMU. Hrála v Národním divadle v Brně, v Národním divadle v Praze a v současnosti je v angažmá ve Vinohradském divadle. S manželem Igorem Barešem mají syna Aloise a dceru Antonii.

LUCIE JUŘIČKOVÁ
Pochází z umělecké rodiny a narodila se v Plzni, kde její otec František Juřička (*1927) působil jako režisér v rozhlase. Za své občanské postoje a aktivní působení v roce 1968 byl nakonec perzekuován a za normalizace skončil jako politický vězeň. Matka Lucie Juřičkové, Marie Grafnetterová (*1933), byla jako herečka a zpěvačka dlouholetou hvězdou operetního souboru plzeňského Divadla J. K. Tyla. Po absolutoriu na konzervatoři získala první angažmá v pražském Divadle Jiřího Wolkera. Působila v různých pražských divadlech. Aktuálně je v angažmá v Národním divadle. Kromě divadla se věnuje především dabingu. Jejím manželem je herec Martin Zahálka, taktéž aktivně působící v dabingu.

Copyright © Billy O’Callaghan2021First published asLife Sentences in 2021by Jonathan Cape, an imprint of Vintage. Vintageis part of the Penguin Random House group of companies.

Audioknihu Doživotí Billyho O’Callaghana čtou Igor Bareš, Antonie Talacková a Lucie Juřičková. Režie Jan Bláha.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma