Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Zemí šelem

Zemí šelem

Jules Verne

Délka: 11 h 26 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 645 MB

Přitápíme pod kotlem. Parní slon, táhnoucí dvojici pojízdných domů vyráží na dobrodružnou a nebezpečnou cestu...

Dobrodružný román představí další Vernův vynález - obojživelný dopravní prostředek, obrovského ocelového slona poháněného párou. Strhující příběh se tentokrát odehrává v Indii.

Budeme svědky napínavého příběhu odehrávajícího se v Indii roku 1867. Inženýr Banks pozve plukovníka Munroa, kapitána Hooda a Francouze Mauclera na výpravu po severních částech Indie. Jako dopravní prostředek jim má sloužit obrovský ocelový slon poháněný parním strojem, původně vyrobený pro bohatého rádžu.

Verne líčí v románu nejen zeměpisné a přírodní zajímavosti, ale je tu i dobrodružná zápletka – plukovník Munroe hodlá pomstít smrt své ženy. Za tu je odpovědný jeden z bývalých vůdců povstání sipáhiů z roku 1857 Nana Sáhib, který je již deset let hledán pro zločiny, jež během tohoto povstání spáchal.

JULES VERNE
Jules Verne (1828 – 1905) se narodil v Paříži jako syn pařížského právníka a dcery námořní-ka. Psal zejména dobrodružnou literaturu a dnes je považovaný za zakladatele sci-fi žánru. Verne ve svých dílech předpověděl celou řadu vědeckých a technických objevů a vynálezů, např. dálkové lety řiditelným balónem, velkorážní dělo, videofon, skafandr, kosmické cesty, elektrický motor, tank, vrtulník a další. Tak zvané Verneovky patří ke klasickým dílům světo-vé literatury a navzdory tomu, že byly napsány před více než sto lety, jsou stále velmi populár-ní.

ONDŘEJ NEFF
Ondřej Neff (1945) je český novinář, spisovatel sci-fi a celoživotní fanoušek Julese Verna. Pro novou čtenářskou generaci převyprávěl deset jeho románů. Vystudoval fakultu sociálních věd a publicistiky Univerzity Karlovy v Praze, působil jako redaktor Československého roz-hlasu a pracoval na propagaci nakladatelství Albatros. Vydává internetový deník Neviditelný pes. Je autorem vlastní vědeckofantastické trilogie Tajemství pěti světadílů.

PAVEL SOUKUP
Český herec, dabér a voiceover. Vystudoval žurnalistiku a divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci, Liberci a Městskými divadly v Praze. Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Věnuje se také dabingu. Jeho hlas je spjat zejména s herci Arnoldem Schwarzeneggerem a Dolphem Lundgrenem. Ve videohře Mafia II namluvil postavu Jimmyho. Jeho hlas známe také z rozhlasových her a audioknih. Pro vydavatelství Tympanum načetl kromě mnoha titulů Vlastimila Vondrušky také Kazantzakisova Řeka Zorbu, Hrabalovy Slavnosti sněženek nebo knihy Petera Mayleho.

Nahrávka vznikla podle knihy Julese Verna Zemí šelem v převyprávěné verzi od Ondřeje Neffa, vydané nakladatelstvím Albatros v roce 2011. Text copyright © Ondřej Neff, 2011. Čte Pavel Soukup. Režie a zvuk Vratislav Hubička. Hudba Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Zemí šelem, autor Jules Verne, převyprávěl Ondřej Neff, čte Pavel Soukup.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma