Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Jizvy plné beznaděje

Jizvy plné beznaděje

Stefan Ahnhem

Délka: 7 h 46 min
Interpret: Jan Šťastný
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 438 MB

KOLEGYNĚ FABIANA RISKA NA STOPĚ VRAHŮ, KTEŘÍ NEMAJÍ CO ZTRATIT…

Když zákon už není na tvé straně.
Když všechno, cos vybudoval, mizí, kousek po kousku,
vrstvu po vrstvě, až na holou kůži a hlouběji,
až nakonec nezbude nic.
Když nic z toho, čím jsi býval, už není,
a už se na to ani nerozpomeneš.
Je z tebe zvíře. Nejsi nic.
Právě tehdy jsi úplně nejnebezpečnější.

Nový temný případ od autora bestsellerové série s Fabianem Riskem. V apartmá luxusního stockholmského hotelu někdo zabil úspěšnou influencerku. Šlo o chladnou popravu, nebo se tu šeredně zvrtly erotické hrátky? Případ dostává na starost Malin Rehnbergová, někdejší Fabianova kolegyně, která právě prochází profesní i rodinnou krizí. Podezření padá na agresivního stalkera, pak však dojde k další vraždě a Malin začne odkrývat souvislosti obou zločinů. Smrtelně nebezpečné souvislosti… Ve hře se ocitne mnoho životů – včetně jejího.

STEFAN AHNHEM
(* 1966) už téměř třicet let píše scénáře pro televizní a filmová studia, mimo jiné vytvořil i několik epizod švédského seriálu Wallander. Na poli literatury debutoval v roce 2014 románem Oběť bez tváře, v němž umně, inteligentně a atraktivně zkombinoval psychologický thriller s akční zápletkou sériových vražd a tradicí severské detektivní školy – a bodoval u čtenářů po celém světě. Na úspěch tohoto titulu navázal Stefan dalšími pěti příběhy Fabiana Riska: Devátý hrob (2015), Osmnáct pod nulou (2016), Motiv X (2018), X způsobů smrti (2019) a Poslední hřebík (2021).

JAN ŠŤASTNÝ
(* 1965) je český divadelní a filmový herec a dabér. Narodil se ve Zlíně. Před kamerou se poprvé objevil už jako dítě v seriálu Jedno malé sídliště (1978) a zakrátko i v celovečerním filmu Mezi námi kluky či pohádce Za humny je drak. Ještě během studií získal hlavní roli uvědomělého mladíka Petra Vitáska v seriálu Rodáci (1987), která ho proslavila. Po absolvování DAMU – kde nyní přednáší na katedře činoherního divadla – působil čtyři sezony v Národním divadle. Od roku 1992 je jeho domovskou scénou Divadlo na Vinohradech (Král Krysa, Othello, Richard II., Brouk v hlavě, Bratři Karamazovi, Ideální manžel ad.). Hrál v řadě TV filmů (např. Šplhající profesor, Návštěva staré dámy), TV seriálů (Arrowsmith, Život na zámku, Zdivočelá země, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj, Slunečná apod.), je vyhledávaným dabérem. Jeho hlasem promlouvají mj. Antonio Banderas, Mel Gibson nebo Viggo Mortensen. V roce 2020 obdržel dabingovou Cenu Františka Filipovského za roli Salvadora Mallo (Antonio Banderas) ve filmu Bolest a sláva.

DANA ČERNÁ
(* 1970) vystudovala Pražskou konzervatoř. První angažmá získala v roce 1990 ve Středočeském divadle Kladno – Mladá Boleslav. V současnosti vystupuje na scénách divadel Činoherní klub, Viola, Palace a Vršovické divadlo Mana. Ve filmu a televizi ztvárnila role ve snímcích Můj strýček Archimedes, Nemocnice na kraji města – nové osudy, Rapl, Modrý kód a dalších. Hojně se věnuje rozhlasové a dabingové tvorbě.

Stefan Ahnhem: JIZVY PLNÉ BEZNADĚJE | Překlad Karolína Kloučková | Čte Jan Šťastný, Dana Černá | Režie Jan Drbohlav | Zvuk, střih a mastering xxJan Neruda | Hudba Petr Hanzlík xx | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v dubnu 2024

Nahrávka vznikla podle knižní předlohy:
EN HELT ANNAN HISTORIA Copyright © Stefan Ahnhem 2022 | Published by agreement with Salomonsson Agency | Translation © Karolína Kloučková, 2024 | Cover design © Nils Olsson, oink.se Cover photo © Nils Olsson / Getty Images | Vydala Euromedia Group, a. s. - v edici Kalibr, 2024

Audiokniha Jizvy plné beznaděje, autor Stefan Ahnhem, čtou Jan Šťastný a Dana Černá.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma