Obálka audioknihy Zachránený Dávid

Interpret: Páter Gabriel
Vydavatel: Serafín
Vydáno: 2013

Audiokniha Zachránený Dávid obsahuje tri samostatné príbehy:
Kazeta
Patrikovou túžbou je mať videokazetu, ktorou by sa mohol pochváliť pred chalanmi z triedy. Problém je však v tom, že otec mu na jej zakúpenie nechce dať peniaze. A tak sa Patrik uchýli ku krádeži. Konečne má doma vytúženú kazetu. Kam ju však ukryť, aby si ju nevšimol otec? Strach pred otcom, však nie je od chvíle krádeže Patrikov jediný problém; začína sa ozývať i jeho svedomie. Ako? A čo nakoniec Patrik s kazetou urobí?

Cisár je stále nahý
Inšpiráciou pre tento príbeh je známa Andersenová rozprávka. Vždy budú v živote spoločnosti spôsoby správania, ktoré nebude môcť kritizovať ten, kto nebude chcieť nebyť „na výške svojho úradu“, „svojej doby“. Odvahu k vyjadreniu svojho názoru nájde vždy iba „dieťa“.

Zachránený Dávid
Dávid má zníženú sebaúctu, lebo je od útleho detstva odmietaný najbližšími ľuďmi. Navyše skúsenosť „ulice“ – živenie sa vlastným telom, drogy – ešte viac prehĺbi jeho pocit nedôvery nielen voči sebe a svojim schopnostiam, ale i voči dobrým úmyslom druhých. Po počiatočnom odmietaní podávanej pomocnej ruky predsa len ju príjme a jeho zlý osud sa nakoniec zmení.

Zachránený David - audiokniha obsahuje 3 příběhy, jejichž autorem je páter Gabriel. Čte autor. Audiokniha je ve slovenském jazyce.