Obálka audioknihy Orico Tawanga

Interpret: Marta Matejová
Vydavatel: Branko Mateja
Vydáno: 2021

Psychológ v Bardejove uzavrel tento prípad ako veľký prínos pre psychológiu a psychiatriu pod zložkou – prevtelenie duší. Je to nová štúdia, ktorej existenciu potvrdil Ronaldov prípad. Mladý automechanik z mesta Bardejov zmizol kamsi, keď bol v kóme, a zrejme zablúdil navždy. Namiesto neho sa do jeho tela dostal práve zabitý kanadský indián z Yukonu z kmeňa Tawanga menom Orico. Štúdia dokazuje, že vzdialenosť medzi dvoma mužmi nezohrávala žiadnu úlohu. Univerzum funguje samo podľa seba. A my naň nemáme a nikdy nebudeme mať žiadny vplyv. Deje sa to samo od seba. Alebo je možné, že ho niekto alebo niečo ovplyvňuje? Nikto nevie a zrejme ani nikdy vedieť nebude.

Keď vyšli z letiskového terminálu, okamžite sa k nim nahrnuli novinári a prekrikovali sa jeden cez druhého. Na čo Ronald mal čas odpovedať, na to odpovedal. Potom nasadli do terénneho vozidla a vydali sa na vyše trojhodinovú cestu do rezervácie…

BRANDON MCYNTIRE (pseudonym)
Vyštudoval ako poslednú školu pomaturitnú nadstavbu TIS v Michalovciach. Predtým absolvolal strednú školu na Cirkevnej škole sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach. Sklon k písaniu mal už na základnej škole aj napriek tomu, že sám seba označil ako priemerného až slabého žiaka. Poviedka OSTROV 2289 je jedna z tých, ktoré začal písať asi v siedmom ročníku na základnej škole. Po nájdení asi desiatich strán tejto poviedky medzi starými papiermi sa rozhodol dokončiť tento zaujimavý príbeh. Dokončil ho tohto roku a následne bol vydaný ako poviedka. Autor je sympatizant Ezoteriky a pseudovedy. Poviedku V MESTE LOIST napísal na základe snov. Údajne si zapisuje sny a po dlhej dobe v nich hľadá súvislosti. To je pre bežného čitateľa nepredstaviteľná a nemožná záležitosť. Je to údajne len základná technika na nahliadnutia do iných sfér - vízie budúcnosti. Nedá sa odhliadnuť od reality, že autor je v tejto sfére celkovo zorientovaný. Na úkor toho zlé jazyky vytvárajú stále nové alternatívy okolo jeho osoby. Autor všetky tieto útoky odmieta. Ako sa vyjadril v jednom rozhovore „Vždy ma zaujimali veci medzi nebom a zemou, ale nie okultizmus!"

Audiokniha Orico Tawanga obsahuje povídku od autora Brandona McYntirea. Čte Marta Matejová.