Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Bivoj běsobijce

Bivoj běsobijce

Juraj Červenák

Délka: 15 h 4 min
Interpret: Gustav Hašek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 850 MB

ORIGINÁLNÍ AKČNÍ FANTASY ZE SLOVANSKÝCH ČASŮ ANEB ŠKODA RÁNY, KTERÁ PADNE VEDLE

Ikonické postavy ze Starých pověstí českých – Bivoj, Kazi, Teta, Libuše, Přemysl, Ctirad, Šárka, Vlasta – jsou aktéry historické fantasy.

Ikonické postavy ze Starých pověstí českých – Bivoj, Kazi, Teta, Libuše, Přemysl, Ctirad, Šárka, Vlasta – jsou aktéry historické fantasy plné magie a krve. Jen jednou za rok smějí vladykové a stařešinové rodu Čechů překročit vody Vltavy, aby ve svatyni Vyšehradu obětovali bohům a požádali kněžnu Libuši o proroctví a moudré rozsudky v jejich sporech. V předvečer této významné události však přicházejí zlá znamení. Libušina sestra Kazi byla cestou ze svého hradiště napadena děsivým démonem s kančí podobou. Vědmu v poslední chvíli zachránil lovec Bivoj. Kdo běsnou příšeru vyvolal? A proč se svým dcerám zjevil duch knížete Kroka, který zvěstoval hrozbu přicházející z tajemných končin za hvozdy mrtvých? Nelítostné boje provázejí život starých Čechů…

JURAJ ČERVENÁK
Slovenský spisovatel, autor historických románů, detektivek a fantasy, filmový recenzent a redaktor časopisů Fantázia, Pevnost a DVD-mag. Žije v Košicích. Publikuje ve slovenštině, češtině a polštině. Po ukončení studia na gymnáziu v roce 1992 prošel různými povoláními od člena strážní služby až po vedoucího kina či pracovníka na oddělení kultury městského úřadu. Od roku 2005 je profesionálním spisovatelem a publicistou. Knižně debutoval v roce 1993, od té doby vydal přes tři desítky knih. Prosadil se jako autor historické fantasy se slovanskými motivy. Autorovým komerčně nejúspěšnějším dílem je cyklus dobových detektivek Kapitán Stein a notář Barbarič o vyšetřování zločinů za vlády Rudolfa II. Je držitelem několika žánrových ocenění.

GUSTAV HAŠEK
Divadelní, televizní a filmový herec, moderátor, komik a dabér. Vystudoval Vyšší odbornou školu hereckou, po absolutoriu hrál v Divadle Šumperk, po třech letech se vrátil do Prahy na volnou nohu. Vystupuje v různých divadlech, například v Divadle Minor, Laterně Magice, Na Fidlovačce a jiných scénách. Ve filmu se poprvé objevil roku 2008 ve snímku O život a poté si zahrál v dramatu Já, Olga Hepnarová nebo učitele ve filmu Havel. V televizi ztvárnil desítku menších rolí například v seriálech Bohéma, Specialisté, Modrý kód… Moderoval televizní magazín o moderním životním stylu Prima Hodinka, vystupoval ve skečovém pořadu Mezi COOLky a v televizní improvizační show K.O.MICI. Je členem projektu scénického čtení Listování. V roce 2022 získal Cenu Thálie v kategorii loutkové divadlo za ztvárnění role Matěje Kopeckého v inscenaci Bratři naděje, uváděné v Divadle Minor.

Nahrávka vznikla podle knihy Juraje Červenáka Bivoj běsobijce vydané nakladatelstvím Brokilon v roce 2008. Copyright © 2016 by Juraj Červenák. Čte Gustav Hašek. Režie Soundguru. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Cover Illustration © Michal Ivan, 2016. Úprava obalu Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Bivoj běsobijce, autor Juraj Červenák, čte Gustav Hašek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma