Obálka audioknihy Růženka je z příbuzenstva

Růženka je z příbuzenstva

Gerald Durrell

Interpret: Jan Vondráček
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

Kterak slon Růženka se sklonem k alkoholismu dopomohla Hadriánovi ke štěstí

Slavný britský humoristický román o neobvyklém dědictví, který milují čtenáři na celém světě. Hadrián Rookwhistle je nudný třicetiletý muž nespokojený se svým nudným životem. Jeho přání po dobrodružství mu záhy splní umírající strýc, kterého celá rodina označovala za podivína. Odkáže svému jedinému žijícímu příbuznému svou milovanou družku, slonici Růženku i s tučnou rentou na její zaopatření. Růženka je mírumilovné, společenské zvíře, ale má jeden zlozvyk – miluje alkohol a nedokáže si ho odepřít. Protože svou prostorností a živelností až moc komplikuje Hadriánův život, rozhodne se ji prodat do cirkusu. Vyrazí proto spolu na cestu, která je plná groteskních situací a absurdních příhod vrcholících až u soudu!

GERALD MALCOM DURRELL
Britský přírodovědec, spisovatel, ošetřovatel zvířat a popularizátor ochrany přírody. Patřil mezi první, kteří upozornili na nutnost ochrany ohrožených druhů zvířat. V roce 2010 byl na jeho počest pojmenován nově objevený masožravý savec Galidie Durrellova.
Od dětství miloval zvířata a staral se o ně. Vášnivě organizoval výpravy za zvířaty. Aby mohl náročné expedice financovat, začal na radu svého bratra o svých dobrodružstvích psát. Stal se velmi populárním, ve svých knihách skloubil typicky britský humor s barvitými popisy světa zvířat a přírody. V češtině vyšla řada titulů, z nichž Tympanum vydává: O mé rodině a jiné zvířeně, Ptáci, zvířata a moji příbuzní, Zahrada bohů.

JAN VONDRÁČEK
Po studiu na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU se stal členem nově vzniklého Dejvického divadla, v angažmá v Divadle v Dlouhé za roli Lelia v Goldoniho Lháři získal Cenu Alfréda Radoka. Skládá, aranžuje hudbu, výborně zpívá. Hraje v televizi a ve filmu (Sametoví vrazi, Pokoj v duši, Příběh kmotra). Jeho hlas je známý především díky seriálu Mentalista, za dabing hlavního hrdiny získal v roce 2010 Cenu Františka Filipovského.

Nahrávka vznikla podle knihy Geralda Durrella Růženka je z příbuzenstva vydané nakladatelstvím Odeon v roce 1973. Copyright © 1968 by Gerald Durrell. Z anglického originálu Rosy Is My Relative přeložila Eva Šotolová. Translation © Eva Šotolová. Čte Jan Vondráček. Režie, zvuk a hudba Jan Vondráček. Technická redakce Jan „Raveboy“ Němec. Mastering Soundguru. Ilustrace © Adolf Born. Úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Růženka je z příbuzenstva – humoristický román britského přírodovědce Geralda Durrella o nečekaném dědictví, které obrátí Hadriánovi život doslova na ruby. Čte Jan Vondráček.