Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Strach za oponou

Strach za oponou

Vilém Křížek

Délka: 8 h 59 min
Interpret: Zdeněk Kupka
Vydavatel: Audiotéka, Mystery Press
Vydáno: 2022
Série: Eliáš Sattler díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 507 MB

DRUHÝ PŘÍPAD VÝSTŘEDNÍHO SOUKROMÉHO VYŠETŘOVATELE ELIÁŠE SATTLERA...

Na prknech, která znamenají svět, se nejhlubší lidské sny stávají skutečností. Jenže jaro 1913 přináší pražskému Novému německému divadlu samé nešťastné příhody. Ředitel Heinrich Teweles je přesvědčen, že nejde jen o souhru náhod, proto si na pomoc pozve soukromého vyšetřovatele Eliáše Sattlera.

Sattler sice disponuje extrémně vyvinutým čichem, který mu pomáhá při řešení podobných případů, ovšem tentokrát se nemůže spolehnout pouze na něj. V prostředí divadla a opery není nic, jak se zdá, a pod pozlátkem rekvizit, vrstvami pudru a honosnými kostýmy se skrývá řada temných tajemství.

Je v pozadí okouzlujícího světa andělské hudby a dramat na scéně bez viny alespoň Sattlerova výstřední průvodkyně Beatrix? Jsou Wagnerova díla prokletá a přinášejí neštěstí? Pátrání odkrývá vydírání, drogy i podezřelé úmrtí a viník, který už tuší, že je mu Sattler na stopě, rozehraje nebezpečnou hru…

VILÉM KŘÍŽEK
Vilém Křížek pochází z Kolína, kde žije s rodinou a dvěma dalmatiny. Pracuje jako překladatel z německého jazyka. Odjakživa ho rovněž zajímaly dějiny, především období konce Rakouska-Uherska a československé první republiky.

Odsud byl už jen drobný krůček ke zkoumání vlastní rodinné historie a objevení poněkud zvláštního přítele a společníka jeho děda Adama Křížka. Autor se pustil do pátrání v archivech a podařilo se mu vynést na světlo světa alespoň střípky z pozoruhodného života jednoho z prvních soukromých vyšetřovatelů v českých zemích, Eliáše Sattlera.

Zmínek v dochované korespondenci, soukromých zápisnících a dobovém tisku bylo sice nemnoho, daly však dohromady první ucelený obraz této podivínské osobnosti. Výsledkem je série historických detektivek, zahájená románem Smrt má vůni inkoustu.

ZDENĚK KUPKA
Zdeněk Kupka se narodil v roce 1971 Liberci. Věnuje se takřka výhradně divadelní profesi. Od roku 1995 prošel divadly v Uherském Hradišti, Karlových Varech, Českých Budějovicích a pražským divadlem Pod Palmovkou. Na českých jevištích měl možnost potkat se s rolemi Malvolia ve Večeru tříkrálovém, Trigorina v Rackovi, Gilese v Pasti na myši, Joa v Někdo to rád horké, Johna Proctora v Čarodějkách ze Salemu, Chlestakova v Revizorovi, Krále Bertieho v Králově řeči, nebo Krále Artuše v muzikálu Monty Python’s Spamalot. Intenzivně se také věnuje rozhlasu a dabingu, ve volném čase tenisu a golfu.

Audiokniha Strach za oponou obsahuje druhý detektivní příběh s postavou českého soukromého očka ze začátku 20. století. Autor Vilém Křížek. Čte Zdeněk Kupka, režie Jakub Lejnar.

více

Série Eliáš Sattler

Obálka audioknihy Strach za oponou
Strach za oponou
Obálka audioknihy Zločin na stříbrném plátně
Zločin na stříbrném plátně

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma