Obálka audioknihy Jedna bosá, druhá neobutá

Jedna bosá, druhá neobutá

Daniela Vacková

Interpret: Petr Třebický
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2021

Pod neotřelým názvem se skrývá soubor pětadvaceti povídek, jejichž náměty originální citlivá autorka čerpala převážně z trampského prostředí. Smutné i rozverné jsou krátké, přesto nadčasové úvahy a příběhy. Někdy docela obyčejné a někdy úplně zvláštní jsou osudy autorčiných zcela netradičních hrdinů, ať už jsou to členové rodiny anebo trampští muzikanti či nahodilí známí. Všechny ale spojuje jediné: láska a úcta k přírodě i k lidem a ke všem nepominutelným projevům laskavého lidství. Navštívíme legendární Ztracenku, potkáme slavné i neznámé muzikanty a půjdeme krajinou našeho mládí. Interpretace se zhostil člen skupiny K.T.O. banjista Petr Třebický.

DANIELA VACKOVÁ
Herečka a režisérka Daniela Vacková se vyjma své umělecké práce věnuje také literární tvorbě a podnikání s vlastním divadlem. Již řadu let úspěšně pracuje jako dramaturg a lektor na rozličných letních hereckých školách a mimo to vede herecký spolek dětí a mládeže. Po absolutoriu Divadelní akademii múzických umění Praha nastoupila na dvě sezóny do angažmá jako herečka Činoherního studia Ústí nad Labem, odkud přešla do Západočeského divadla Cheb, aby se po návratu do Prahy stala umělkyní na volné noze. V současnosti svou hereckou práci směřuje především k dětem, dospívajícím a jejich rodičům s vlastním cestovním a autorským Divadlem matky Vackové, které objíždí s velkým úspěchem štace po republice s představením Šamanka.

Audiokniha Jedna bosá, druhá neobutá obsahuje 25 povídek od autorky Daniely Vackové. Čte Petr Třebický.