Obálka audioknihy Biely tesák

Interpret: Milo Kráľ
Vydavatel: Vydavateľstvo Šarkan
Vydáno: 2023

V jednom zo svojich najznámenších kultových dobrodužných diel, na ktorých vyrástlo množstvo čitateľov, Jack London pútavo rozpráva o životnom príbehu vlka v drsných podmienkach krásnej, ale drsnej aljašskej divočiny. Hoci zvierací hrdina (audio)knihy Biely tesák pochádza z divočiny chladného a nehostinného severu, musí sa podriaďovať nielen vlčím, ale postupom času i ľudským zákonom. Prichádza do kontaktu s dobrom i zlom v ľudskej podobe, a nachádza si postupne cestu k ľudskému rodu.

MILO KRÁĽ
Milo Kráľ (1975, Žiar nad Hronom) vyrastal v Ihráči. Dvakrát vyštudoval Vysokú školu múzických umení –herectvo a filmovú réžiu. Pracoval v divadlách v Martine, Nitre a v Žiline. Zahral si vo viacerých televíznych seriáloch, napr. Búrlivé víno, Ordinácia v ružovej záhrade, či Kolonáda. Je na voľnej nohe, okrem divadla a televíznej tvorby sa venuje aj filmu a hudbe. Známy je ako textár a skladateľ, frontman kapely Milo Kráľ Band. Narozprával niekoľko audiokníh, napr. dystopický roman My od Jevgenija Zamjatina, romány Narcis a Rozum od Rudolfa Slobodu, či kultové dielo slovenského naturizmu Nevesta hôľ od Františka Švantnera.

Réžia: Michala Hadušovská
Zvuk: Richard Petro, Veronika Jánošíková
Layout: Matúš Lelovský
Ilustrácie: Namiko Uchnárová

Audiokniha Biely tesák, autor Jack London, čte Milo Kráľ.