Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Marley a já

Marley a já

John Grogan

Délka: 11 h 16 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 635 MB

ŽIVOT S NEJHORŠÍM PSEM NA SVĚTĚ

Nezapomenutelný příběh rodiny a úžasně neurotického psa, který je naučil, na čem v životě skutečně záleží.

Je možné, aby lidé našli klíč ke štěstí prostřednictvím psa, který většinu života neposlouchá a kosí všechno a všechny kolem sebe? Zeptejte se Groganů. John a Jenny jsou mladí, zamilovaní, bezstarostní. Pak si přivezou domů Marleyho, roztomilou chlupatou štěněcí kouli. Život už nikdy nebude stejný. Marley vyrostl v mohutného labradora, který prorazí dveře, rozcupuje gauč, rozhrabe zahradu a očůrá na co přijde. Prostě nejhorší pes na světě. Ale stejně jako Marley radostně odmítá jakékoli limity svého chování, i jeho láska a věrnost jsou bezmezné. Je vzorem oddanosti, i když je jeho rodina s rozumem v koncích. Bezpodmínečná láska totiž přichází v mnoha podobách.

Kniha je předlohou oblíbeného rodinného filmu Marley a já s Jennifer Aniston a Owenem Wilsonem v hlavních rolích.

JOHN GROGAN
Americký spisovatel. Narodil se do katolické rodiny irského původu v Detroitu v Michiganu 20. března 1957 jako nejmladší ze čtyř sourozenců. Na střední škole psal pro školní noviny a založil undergroundový bulvární plátek. Jeho první stáž na vysoké škole byla v komunitním týdeníku The Spinal Column. Po absolvování Central Michigan University byl najat jako policejní reportér. Za svou více než dvacetiletou novinářskou kariéru získal několik státních i národních ocenění. Na jaře roku 2012 nastoupil na Univerzitu Lehigh jako profesor na katedře žurnalistiky a komunikace. V roce 2003, kdy ve třinácti letech zemřel jeho pes Marley, napsal Grogan do listu The Philadelphia Inquirer sloupek a od čtenářů se mu dostalo přes 800 odpovědí. Ohromující reakce a zájem čtenářů o Marleyho vyvolaly Groganovo rozhodnutí napsat knihu. Kniha Marley & Me se stala mezinárodním bestsellerem, prodalo se jí přes pět milionů kopií ve více než třiceti jazycích. V žebříčku bestsellerů strávila 76 týdnů a 23 z těchto týdnů byla na 1. místě. Získal s ní knižní cenu Quill Book Award za nejlepší biografii / memoáry a v roce 2007 se s touto knihou stal finalistou Britské knižní ceny v kategorii biografie.

ALEŠ PROCHÁZKA
Absolvent DAMU, šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde zazářil v desítkách rolí. Dnes působí zejména v Divadle na Vinohradech. Jeho tvář znají diváci z řady televizních seriálů, mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasové tvorbě. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním seriálu Twin Peaks nebo Severuse Snapea v sérii filmových adaptací příběhů o Harrym Potterovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Johna Grogana Marley a já vydané nakladatelstvím Euromedia Group, k. s. - Ikar v roce 2007. Copyright © 2005 by John Grogan. Z anglického originálu MARLEY & ME přeložila Hana Mayerová. Translation © Hana Mayerová, 2007. Čte Aleš Procházka. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. , 2023.

Audiokniha Marley a já, autor John Grogan, čte Aleš Procházka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma