Obálka audioknihy Nadaný žák

Interpret: Jaroslav Doleček
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2012

Todd Bowden zjistí, že v sousedství žije Kurt Dussander, který se skrývá pod cizím jménem. Chlapec zločince pozná a nabídne mu dohodu za mlčenlivost. Odměnou mu bude vyprávění o tom, co se opravdu dělo v koncentračních táborech za druhé světové války. Dohoda je uzavřena a chlapec tohoto muže začíná navštěvovat. Jeho vyprávění má však nedozírné následky. Informace ho nenechávají chladným a začínají ho měnit, takže další hrůzné činy na sebe dlouho nenechají čekat.

Stephen Edwin King * 1947
Americký spisovatel hororů, jeden z nejúspěšnějších autorů současnosti. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována. Absolvoval univerzitu v Oronu, obory angličtina a tvůrčí psaní se zaměřením na učitelství. První povídky vydal v knize Noční směna (Night Shift). Na jaře 1973 prodal svůj první román Carrie, který se stal bestsellerem. Potom se začal psaním živit. Napsal knihy Second Coming a Prokletí Salemu (Jerusalem‘s Lot), Osvícení (The Shining), Svědectví (The Stand) a Mrtvou zónu (Dead Zone). Od roku 1980 vyučuje tvůrčí psaní na univerzitě Maine – Orono. S manželkou Tabithou má tři děti a je dědečkem tří vnoučat.

Jaroslav Doleček (* 1970, † 2010)
Pedagog, redaktor, publicista.
Narodil se ve Šternberku a vystudoval pedagogickou fakultu na UJEP (katedra bohemistiky a estetických věd) a několik let působil jako učitel (1. i 2. stupeň ZŠ, gymnázium i ZUŠ). Poté se v roce 1998 stal redaktorem se specializací na divadlo a film v Redakci kultury Českého rozhlasu 3 - Vltava. Zde se začal prosazovat nejen díky svému hlasu, ale i zápalu a zaměřením na film, literaturu a hlavně na divadlo. V roce 2000 přešel do zpravodajství Radiožurnálu, kde se věnoval kultuře. O čtyři roky později se vrátil do Redakce zpravodajství a kulturní publicistiky Českého rozhlasu 3 - Vltava a podílel se na pořadu Mozaika.
Zasadil se o rozšíření vztahů mezi Českým rozhlasem a dalšími institucemi, popularizoval taneční umění. Účastnil se i přípravy pořadu Setkávání a spolupracoval na aktualizaci webové prezentace zmiňované Mozaiky.
Řadu let se podílel na nahrávání audioknih nejen pro nevidomé. Nahrál jich kolem 24, mezi nejznámější patří Sedmikostelí a Stín katedrály od Miloše Urbana, Toulky českou minulostí, Přetížená archa a Vdáváme matku od Geralda Durrella a hlavně Čtyři roční doby od Stephena Kinga.
Zemřel náhle před svými 40. narozeninami.

Audiokniha vychází v edici Načteno.

Nadaný žák - audiokniha obsahuje mrazivou povídku z pera mistra hororového žánru, Stephena Kinga. Čte Jaroslav Doleček.