Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Proč Alláh stvořil kalašnikov

Proč Alláh stvořil kalašnikov

Pavel Pawluscha Novotný

Délka: 8 h 57 min
Interpret: David Matásek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 505 MB

REPORTÉREM Z VÁLEK, MEŠIT I BAZARŮ

Autor se vrací k zážitkům z nedávných návštěv Izraele, Pásma Gazy, Pákistánu, Egypta a Afghánistánu. Jeho pohled na tamější vývoj rozhodně není černobílý.

Autor se vrací k zážitkům z nedávných návštěv Izraele, Pásma Gazy, Pákistánu, Egypta a Afghánistánu. Jeho pohled na tamější vývoj rozhodně není černobílý. V Pásmu Gazy hovořil s běžnými obyvateli i s mluvčím Hamásu. A potvrdil si názor, že pravda není jen na jedné straně. V Izraeli se setkal s vysloužilými generály letectva. „Brzy jsme zjistili, jak efektivní jsou sovětské rakety v arabských rukou,“ vzpomínali na jomkipurskou válku. A nikdy nezapomene na oči Egypťanů v den, kdy se poprvé v životě nadechli svobody. Zářili překvapeným nadšením a nepoznanou sebeúctou. Vedle toho Pavel Novotný líčí obrazy pákistánských a afghánských měst, jízdy vojenskými vozidly na tamějších ulicích nebo návštěvu školy Muslimského bratrstva.

PAVEL PAWLUSHA NOVOTNÝ
Publicista. Studoval makroekonomii a později i religionistiku. Přezdívku si přivezl z Ruska, kde koncem osmdesátých let pracoval na stavbách. Dočasně si vydělával jako hrobník, dispečer nebo copywriter a pokoušel se (neúspěšně) prorazit jako hudebník. Působil nebo publikoval v mnoha českých médiích, nejdéle pracoval v Lidových novinách a MF Dnes. Stihl poslední fázi balkánských válek, později dostal šanci navštívit desítky zemí na Blízkém východě, v Asii, Africe i Latinské Americe.

DAVID MATÁSEK
Český herec a muzikant. Vystudoval Pražskou konzervatoř. Hrál v různých souborech – ve studiu Bouře, v Náhradním divadle, spolupracuje s Divadlem v Řeznické. Do roku 1995 byl členem činohry Národního divadla, kde ztvárnil například císaře Nera ve hře Britannicus Jeana Racina, poté nastoupil do Divadla Komedie, kde vystupoval mj. jako Petruccio ve Zkrocení zlé ženy. Roku 2002 se vrátil zpět do činohry Národního divadla. Na televizní obrazovce ho proslavila především role Kendyho v pětidílné filmové „básnické“ sérii Dušana Kleina.

Nahrávka vznikla podle knihy Pavla Pawluschy Novotného Proč Alláh stvořil kalašnikov vydané nakladatelstvím Argo v roce 2023. Copyright © Pavel Pawluscha Novotný, 2023. Čte David Matásek. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Vyrobilo studio Soundguru. Cover photograph © Jakub Szántó, 2022. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Proč Alláh stvořil kalašnikov, autor Pavel Pawluscha Novotný, čte David Matásek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma