Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Svědectví

Svědectví

Margaret Atwoodová

Délka: 14 h 9 min
Interpret: Taťjana Medvecká
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2020
Série: Příběh služebnice
Typ souboru: MP3
Velikost: 798 MB

AUDIOKNIHA ROKU 2020 v kategorii VÍCEHLASÁ ČETBA

Příběh služebnice #2

Musíme všichni táhnout za jeden provaz, nebo na něm budeme viset každý zvlášť. A co když ne?

I patnáct let poté, co služebnice Fredova uprchla z Republiky Gileád, trvá na území Nové Anglie krutovláda založená na zotročení zdravých žen schopných rodit děti. Stav prohnilého režimu nám nyní střídavě přibližuje trojice mluvčích, jejichž postoje si nemohou být vzdálenější. Pravověrná teta Lydie coby spoluautorka gileádské ideologie se setkává s Ágnes z řad místních privilegovaných, která se vlivem pletich ocitla v jejím klášteře jako novicka. A k oběma zpoza hranic svobodné Kanady přistupuje rebelka Daisy, pátrající po nejasnostech ve svém rodokmenu. Trojhlas vypravěček postupně odkrývá netušené vazby i známou pravdu, že historie se zlomyslně rýmuje. I Češi kdysi na vlastní kůži poznali, že ani svět pokřivený totalitou nebývá černobílý a nepřežil by bez šedé zóny soukromých motivací. A že se především neobejde bez lásky, jež bude vždy silnější než smrt.

Dlouho očekávané pokračování bestselleru Příběh služebnice. Kniha získala Bookerovu cenu za román roku 2019.

MARGARET ATWOODOVÁ
První dáma kanadské literatury považuje spisovatelskou profesi za závazek svědomí a vystupuje jako výrazná občanská aktivistka. Své postoje definovala už v žalozpěvu Z hlubin (1972, č. 1998), který odráží její dospívání – nechodila do školy a učila se s otcem entomologem v quebecké divočině – a dosud zůstává nejpůsobivějším kanadským románem o ženském sebeurčení. Studovala na Torontské univerzitě, posléze na Harvardu, na mnoha vysokých školách později přednášela. Za románovou dystopii Příběh služebnice (1985, č. 2008) získala historicky první Cenu Arthura C. Clarka. V knize Alias Grace (1996, č. 2018, seriál Netflix) přezkoumala slavný soudní proces s údajnou vražedkyní Grace Marksovou. V letech 1984–1986 byla viceprezidentkou PEN klubu. Za rozsáhlé dílo se jí dostalo celosvětového uznání. Je mj. laureátkou elitní Ceny Franze Kafky (2017) udělované v Praze a dvojnásobnou držitelkou Bookerovy ceny: za prózu Slepý vrah (2000, č. 2001) a za nejnovější Svědectví (2019, č. 2020). Česky vyšla valná většina jejích románů – Ublížení na těle, Žena k nakousnutí, Loupení jehňátek, Muzeum zkamenělin, Přežívá nejsmutnější, Penelopiáda, Pýthie – či povídkové sbírky Modrovousovo vejce, Hra na vraha a Dobré kosti. Do mezinárodní knižnice William Shakespeare 400 přispěla hravou parafrází klasikovy Bouře, vydanou pod názvem Kus temnoty (2016, č. 2017).

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2020. Všechna práva vyhrazena.

Audiokniha Svědectví obsahuje pokračování antiutopického románu Příběh služebnice. Autorka Margaret Atwood, čtou Taťjana Medvecká, Veronika Khek Kubařová, Eva Josefíková a Martin Myšička.

více

Série Příběh služebnice

Obálka audioknihy Příběh služebnice
Příběh služebnice
Obálka audioknihy Svědectví
Svědectví

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma