Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Čtyři ženy a jeden pohřeb

Čtyři ženy a jeden pohřeb

Narine Abgarjanová

Délka: 11 h 47 min
Interpret: Martina Hudečková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 665 MB

ŠTĚSTÍ PŘICHÁZÍ, KDYŽ HO NEJMÉNĚ ČEKÁME

Román o lásce, která dokáže člověka postavit na nohy a zmírnit křivdy, které ho v životě potkaly. Příběh čtyř žen, kterým arménský zedník Simon pomůže překonat jejich bolesti.

„Připoutala se k Simonovi z hloubi celého srdce, a když se s ním musela rozloučit, zjistila, že jí chybí kousek sebe samé.“ Se zesnulým zedníkem Simonem se v arménském městečku Berd přicházejí vedle jeho ženy, širší rodiny a sousedů rozloučit i jeho čtyři milenky. Pro každou z nich byl důležitý, každé daroval kus svého velkého, štědrého, otevřeného srdce. Čtyřem ženám vrátil sebevědomí a radost, vyléčil jejich traumata, narovnal jejich životy, pokřivené ne vlastní vinou. Každá z žen prošla nelehkým manželstvím, každé z nich se dotkl běh dějin 20. století. Nesou si v sobě zkušenost arménské genocidy, válek i sovětských poměrů, bojí se lásky, ale Simon ji dokáže probudit. Přese všechno se vždycky vrací ke své rodině a ke své ženě… Dojemný román o lásce, která nikdy nevyprchá a postaví nás na nohy…

NARINE ABGARJANOVÁ
Ruská spisovatelka a blogerka s arménskými kořeny. V roce 2011 byla nominována na cenu Velká kniha a v roce 2016 získala ruskou literární cenu Jasnaja Poljana, v roce 2020 ji anglický The Guardian označil jako výraznou evropskou autorku. Narodila se v Berdu v Arménské SSR do rodiny lékaře a učitelky jako nejstarší z pěti dětí. Její dědeček z otcovy strany byl uprchlíkem ze Západní Arménie, babička pocházela z Východní Arménie. Dědeček z matčiny strany byl Armén z Karabachu, babička Ruska z Archandělské oblasti. Vystudovala ruštinu a literaturu na Státní univerzitě jazyků a sociálních věd v Jerevanu, v roce 1993 se přestěhovala do Moskvy, kde pracovala jako účetní a prodavačka. Literatuře se začala věnovat poté, když si založila blog v Živom Žurnale.

MARTINA HUDEČKOVÁ
Po absolvování Pražské konzervatoře byla třináct let členkou souboru Divadla Jiřího Wolkera, poté působila v pražské Redutě nebo v divadle Skelet Pavla Trávníčka, hostovala také v Divadle bez zábradlí. V televizi začala hrát Martina Hudečková ještě v době studií, často hrála v pohádkách. Vedle divadla je hlavní doménou Martiny Hudečkové dabing.

JAROMÍR MEDUNA
Český filmový, divadelní a dabingový herec. Po absolutoriu DAMU hrál v divadlech v Ostravě, Příbrami a Liberci. Dlouhá léta byl členem Městských divadel pražských, nyní působí v Divadle na Vinohradech. Jeho hlas je v češtině neoddělitelně spjatý s Herculem Poirotem, ale i kriminalistou Horatiem v seriálu Kriminálka Miami. Namluvil i postavu Lionela Logua ve filmu Králova řeč. Výčet jeho dabingových rolí by byl velmi dlouhý, Jaromír Meduna je ceněn pro vysokou kulturu jazyka, díky níž je i obsazovaným rozhlasovým hercem (dramatizace Eugena O’Neilla, Williama Shakespeara, Františka Pavlíčka a další).

Nahrávka vznikla podle knihy Narine Abgarjanové Čtyři ženy a jeden pohřeb vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2022. Copyright © Narine Abgaryan 2020. Z ruského originálu Simon preložila Kateřina Šimová. Translation © Kateřina Šimová 2022. Čtou Martina Hudečková, Jaromír Meduna. Režie Hynek Pekárek. Zvuk Vladimír Srb. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover design a úprava obálky pro CD Kristýna Pokojová. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Prostor, s. r. o., 2024.

Audiokniha Čtyři ženy a jeden pohřeb, autorka Narine Abgarjanová, čte Martina Hudečková a Jaromír Meduna.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma