Obálka audioknihy Edith Whartonová: Věk nevinnosti

Interpret: Veronika Forejtová
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2021

Audiokniha Věk nevinnosti - příběh Newlanda Archera, Ellen Olenské a May Wellandové se odehrává v kulisách Páté Avenue, v salonech newyorské aristokracie, kde vládnou přísná a zdánlivě neměnná pravidla.Liberální dvacáté století však už klepe na dveře a Newland Archer je vnímavý mladý muž. Autorka Edith Whartonová. Čte Veronika Forejtová.

Zatímco May patří do starého známého světa, kde už nic nemůže nikoho překvapit a každý pokus o nedodržení přísných konvencí je stíhán trestem, Ellen je vyslancem nové doby, v níž žena není jen přívěškem svého muže. Spojí–li Newland svou budoucnost s May, ví přesně, co ho čeká. Vybere–li si Ellen, bude každý den jiný. May, nebo Ellen? A má vůbec možnost svobodné volby? Věk nevinnosti je dvanáctým románem Edith Whartonové, v roce 1920 byl otištěn ve čtyřech pokračováních v časopise Pictorial Review a o rok později za něj autorka jako první žena získala Pulitzerovu cenu.