Obálka audioknihy Krev je můj chleba

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2021
Série: Izajáš Coleridg díl 1

Několika cenami ověnčený Laird Barron (*1970), považovaný za šedou eminenci amerického hororu, tentokrát přichází s drsným thrillerem. "Krev je můj chleba" je první díl nové série s hrdinou Izajášem Coleridgem, synem maorské krásky a amerického důstojníka, který je po dvaceti letech ve službách chicagské mafie vyvržen z jejích řad a na vlastní pěst se pustí do pátrání po mladé černošské dívce.

Barron vytvořil v této sérii zcela nový literární svět, umístěný do žhavé současnosti. Figurují v něm mafiáni, gangy, rasismus, válka v Iráku i špinavé praktiky FBI. Děj, okořeněný sarkastickými komentáři nezapomenutelného hlavního hrdiny, který musí neustále šťourat do vosích hnízd, je plný akce... a krve.

„Čas od času na nebi zazáří kometa, a to i na nebi literárním. Použít tento příměr na novou detektivku je značně troufalé. Ale kniha Krev je můj chleba amerického spisovatele Lairda Barrona si ho zaslouží. V šedivé záplavě současné krimiliteratury působí skutečně jako zjevení.“ Tomáš Fojtík, Deník N (5. 11. 2019)

Audiokniha Krev je můj chleba obsahuje první díl krimi série od autora Lairda Barrona. Čte Martin Stránský.

Série Izajáš Coleridg

Obálka audioknihy Krev je můj chleba