Obálka audioknihy Páté roční období

Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2023
Série: Zlomená země díl 1

Obyvatelé Tišiny jsou na přírodní katastrofy zvyklí a pro řadu těch největších mají dokonce název – páté roční období. Jakoby život nebyl už tak dost těžký i v dobách přechodného klidu, zvláště pro orogény, jedince obdařené tajemnou mocí, kterých se jedni k smrti bojí a druzí je zotročují a využívají k vlastním cílům. Umění orogenie – vrozenou schopnost uklidňovat nebo vhodně usměrňovat projevy popudlivého otce Země, počínaje zemětřesením a tsunami či výbuchem sopky konče – ovládají i tři ženy, jejichž osudy se v příběhu nečekaným způsobem prolínají.

Essun se vydává najít unesenou dceru a pomstít smrt svého malého syna, Damaja je odvlečena od rodiny a přinucena ke studiu v baště orogénů zvané Opora, Syenit naopak Oporu opouští a v doprovodu skutečného mistra orogenie se vydává splnit náročný úkol. Na obzoru je však další apokalypsa – a tentokrát by mohla přinést skutečný konec světa…

Nejúspěšnější fantasy série v historii – vítěz ceny HUGO třikrát v řadě! První díl trilogie od jedné z největších hvězd žánru současnosti.

Audiokniha Páté roční období, autorka N. K. Jemisinová, čtou Anna Fixová a Ondřej Rychlý.

Série Zlomená země

Obálka audioknihy Páté roční období