Obálka audioknihy Lidský hlas

Interpret: Jaroslava Adamová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Slavná jednoaktovka, napsaná Jeanem Cocteau pro jednoho herce, je příběhem ženy, která se nemůže vyrovnat s rozpadem milostného vztahu. Během několika telefonických rozhovorů s milovaným mužem se snaží odvrátit jejich rozchod. V nahrávce uslyšíte nepřekonatelnou Jaroslavu Adamovou.
Vysoko nad Prahou vstoupíte do pokoje s telefonem. Tam někde v jeho blízkosti čeká žena. Zazvoní, či nezazvoní? Zažila to i Marilyn Monroe i Karel Blatný. Ten pocit, kdy sedíte u telefonu, hypnotizujete jej a opakujete: zazvoň... zazvoň! Zažili jste to i vy?

Lidský hlas - jedno z neslavnějších děl světového divadla. Text francouzského velikána, básníka, malíře, filmaře a vizionáře Jeana Cocteaua, ve kterém se na jevištích představila řada velkých hereček. Na této audioknize účinkuje Jaroslava Adamová.