Mrtvá šelma

Délka: 10 h 26 min
Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Walker a Volf
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 588 MB

Mrtvá šelma - audiokniha obsahuje detektivní příběh, jehož autory jsou Jiří Walker Procházka a Klára Smolíková. Vypráví Otakar Brousek ml., Jitka Ježková, Jiří Klem.

Souřadnice zločinu #1 – Tábor

NOVĚ NAČTENO! II. AKTUALIZOVANÁ VERZE S INTERPRETKOU JITKOU JEŽKOVOU.

Dlouho očekávaná detektivka od legendy české fantastiky Jiřího W. Procházky a Kláry Smolíkové, oblíbené autorky populárně naučných knih pro děti. Autorská dvojice spojila své síly, takže čtenáře čeká napětí, akce, svérázný humor i promyšlený příběh s historickým pozadím.

Mrtvá šelma, první ze série detektivních případů Souřadnice zločinu, se odehrává v Táboře. Zmizení renomovaného profesora uvede do pohybu nejen policejní vyšetřování, ale také svede dohromady nesourodou dvojici, která se pouští do pátrání na vlastní pěst. Muzejní kurátorka Berenika Weissová a bývalý policista Robert Štolba se dostanou do míst, o kterých policie nemá ani zdání a kde oba dva musí spoléhat jen sami na sebe. Přepadení, vraždy a krádeže pokaždé nějak souvisejí s táborským muzeem a záhad přibývá.
Kdo všechno z okruhu podezřelých patří k tajné sektě husitských bratří? Jakou roli hraje lidská zášť a chamtivost? Do poslední chvíle nebude mít jasno ani čtenář, jenž rozplétá děj vyprávěný ze dvou pohledů – ženským náhledem intelektuálky Weissové a mužskou optikou přímého a poněkud neomaleného Štolby. Třetí hlavní postavou je samo město Tábor. A zatímco si čtenáři lámou hlavu nad mrtvolou z táborské radniční věže, autoři již splétají nitky Stříbrné iniciály, dalšího případu, tentokrát z Kutné Hory.

---

Jiří W. Procházka (1959), autor kultovních děl z žánru sci-fi a fantasy, opět vstupuje do neznámých literárních vod. Nechává jiné, ať pokračují v jeho světech, a sám se vydává do neznáma. Detektivní žánr přetváří, přeskupuje, taví stejnou silou, s níž kdysi sepsal první původní český fantasy román nebo cyberpunkové povídky předbíhající o deset let poetiku Matrixu. Pochází z Kutné Hory, v níž se bude odehrávat další díl detektivní série Souřadnice zločinu. Žije v Praze s manželkou Klárou Smolíkovou, psem Lupinem a proměnlivým počtem dětí.

Klára Smolíková (1974) se vypracovala na renomovanou autorku dětských knih s populárně vzdělávacím zaměřením. Píše scénáře komiksů a večerníčků. Má za sebou bohaté lektorské a metodické zkušenosti, angažuje se v muzejní pedagogice. V Táboře pracovala v Husitském muzeu a na kolegy, ač by se čtenář mohl domnívat něco jiného, vzpomíná ráda a stále s nimi spolupracuje. Během psaní Mrtvé šelmy si vzala Jiřího W. Procházku a přestěhovala se po patnácti letech zpět do Prahy.

Otakar Brousek ml. (1957) je herec ze slavné herecké rodiny, ale také výborný dabér. Působil v
Městských divadlech pražských, v Divadle na Fidlovačce a od roku 2012 je členem Divadla na
Vinohradech. Namluvil několik audioknih o Sherlocku Holmesovi, protože jeho hlas je přímo stvořený pro temné detektivní příběhy. Nyní se posluchačům představuje v roli svérázného detektiva Štolby.

Jiří Klem (1944) je herec s nezaměnitelným hlasem. Diváci ho mohli spatřit v nespočtu filmových rolí. Jiří Klem hrál v divadle Labyrint, v Divadle Komedie a nyní účinkuje v Divadle ABC. Dlouhá léta působil jako pedagog na DAMU. Nezapomenutelné jsou jeho role v dabingu, exceluje i v oblasti audioknih. Pro Walker&Volf skvěle namluvil 16hodinovou space-operu „Hvězdní honáci“, nyní jeho charismatický hlas dokreslí atmosféru Mrtvé šelmy.

více

Série Souřadnice zločinu

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma