Obálka audioknihy Ruština pro začátečníky A1-A2

Vydavatel: Audioacademyeu
Vydáno: 2022
Velikost: 1.03 GB

Ruština pro začátečníky A1, A2 - audiokniha obsahuje jazykový kurz ruštiny.

Děkujeme za zájem o kurz Ruština pro začátečníky A1, A2. Kurz je určen pro úplné i falešné začátečníky, takže pokud jste se rusky učili před nějakou dobou a chcete si základy důkladně zopakovat, je určen právě pro vás.

Kurz je založen na kontextovém učení, to znamená, že se nebudete učit jen slovíčka, ale i věty, ve kterých můžete daná slovíčka použít. V tomto kurzu najdete celkem 2 500 slovíček a procvičovacích vět.

Kurz obsahuje rovněž část, kde se můžete naučit číst ruskou abecedu – azbuku – nebo si je důkladně zopakovat.

Jednotlivé lekce jsou rozděleny podle témat, přičemž každé obsahuje jiný počet slovíček a vět. Úroveň A1, A2 je začátečnická, nejvíce prostoru je proto věnováno tématům jako základ, cestování, volný čas, rodina, jejichž slovní zásoba a ustálené obraty vám pomohou se základně domluvit na cestách a všeobecně při komunikaci s rusky mluvícími lidmi.

Jak s kurzem nejlépe pracovat? Zvolte si lekci, kterou chcete začít. Každá lekce obsahuje šest stop. Nejprve se u každé lekce seznamte se samotnými slovíčky (stopa 1 a 2). Dále máte k dispozici slovíčko následované příkladovou větou, opět v obou variantách překladu (stopa 3 a 4). Poté přecházíte na celé věty (stopa 5 a 6). Jakmile budete zvládat překládat věty z ruštiny do češtiny (lekce 6) v časové pauze před českým překladem, tak jste vyhráli. Samotná slovíčka Vám pomohou při pochopení smyslu, ale pomocí osvojených celých vět budete komunikovat mnohem lépe.
U každého bloku platí, že jakmile zvládnete poslech z ruštiny do češtiny (lekce 1, 3, 5 – cvičení poslouchejte) přecházíte na překlad z češtiny do ruštiny (lekce 2,4,6 – cvičení přeložte).
V rámci jedné lekce nemusíte pracovat se všemi stopami, můžete se více věnovat takovému poslechu, který vám nejvíce vyhovuje. Doporučuji ale poslechnout si všechny stopy dané lekce minimálně jednou.

Ke kurzu si můžete zdarma stáhnout skripta, díky nimž budou vaše aktivity s kurzem mnohem efektivnější. Najdete v nich návod k učení spolu s užitečnými tipy, jak výuku zefektivnit, výukový plán, do nějž si můžete zaznamenávat své pokroky, seznam stop k poslechu (kdybyste náhodou něčemu nerozuměli), ale i oboustranné kartičky, díky nimž se můžete učit a opakovat i tehdy, když právě nemůžete poslouchat. Pro ty, kteří se rádi zkouší, je v každé lekci připraven překladový test s klíčem obsahujícím správné odpovědi.

OBSAH
Lekce 001 bydlení