Obálka audioknihy Dobrodružné pohádky Bratří Grimmů

Interpret: Petr Čepek
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

Bratři Grimmové byli především sběratelé klasických německých lidových pohádek, písniček, legend a mytologických příběhů. Pohádky jako Sněhurka, Šípková Růženka, Perníková chaloupka (či Jeníček a Mařenka) známe z mnoha jiných verzí vyprávění a zpracování, ale až Bratři Grimmové tyto příběhy zapsali naprosto tak, jak byly vyprávěny - dle ústní tradice, s dobovým a místním dialektem.
Staly se tak proslulými po celém světe svojí magičností, leckdy ponurostí a tvrdostí, motivy komunikace mezi lidmi a zvířaty a také silnými morálními motivy boje dobra se zlem. V naší nahrávce z roku 1993 se ujal role vypravěče Petr Čepek. V jeho podání si můžete poslechnout pohádky jako Brémští muzikanti, Paleček, ale také méně známé jako je pohádka Ženich vrah či Mariino dítě.

Obsah:
1. Klíč od pohádek
2. Paleček
3. Mariino dítě
4. Duch v láhvi
5. Ženich vrah
6. Brémští muzikanti

Dobrodružné pohádky Bratří Grimmů - audiokniha obsahuje méně známé pohádky bratří Grimmů - Jacoba a Wilhelma. Čte Petr Čepek.