Obálka audioknihy Město mečů

Série: Božská města díl 2
Velikost: 1.00 GB

TRIUMFÁLNÍ NÁVRAT DO SVĚTA MĚSTA SCHODŮ

Město Voortyaštan kdysi bývalo sídlem bohyně války a smrti, líhní hrůzostrašných nadpřirozených bojovníků, kteří rozsévali smrt a podrobili si miliony lidí. Dnes je bohyně mrtvá a město leží v troskách.

Není proto divu, že generálka Turyin Mulagheshová — prostořeká hrdinka bitvy v Bulikově a údajná válečná zločinka — je vyslána právě tam. Ve Voortyaštanu má počítat dny do důchodu a upadnout v zapomnění. Přinejmenším je to dokonalá krycí historka.

Pravda je taková, že generálka byla ještě jednou, naposledy, povolána do služby, aby prošetřila objev, který může změnit svět — nebo ho zničit.

Problém je v tom, že si tahle stará vojačka není jistá, jestli ještě má na to být hrdinkou.

ROBERT JACKSON BENNETT
Robert Jackson Bennett je oceňovaný americký autor fantasy. Narodil se v Louisianě a vyrostl v Texasu; v současnosti žije s manželkou a dvěma syny v texaském Austinu. Je dvojnásobným držitelem ceny Shirley Jackson Award, kterou získal za prvotinu Mr. Shivers (2010) a knihu American Elsewhere (2013). Proslavil se trilogií Božská města, kterou tvoří romány Město schodů (2014, česky 2015), Město mečů (2016, česky 2017) a Město zázraků (2017, česky 2018). Novou fantasy sérii Záhutí započal románem Čaropisci (2018, česky 2020).

JITKA JEŽKOVÁ
Vystudovala hereckou konzervatoř a katedru teorie kultury na FF Univerzity Karlovy. Poprvé se na televizní obrazovce objevila v roce 1994 v televizním seriálu Prima sezóna. Brzy po zahájení činnosti soukromé televize Nova hrála v seriálu Nováci. Poté se objevovala zejména v televizních inscenacích. Hostovala v Činoherním klubu, v divadle Palace a v Divadle v Řeznické. Mnozí diváci herečku, respektive její hlas, znají zejména z dabingu, kde je velice činná. V roce 2004 obdržela Cenu Františka Filipovského za ženský herecký výkon v dabingu za film Teorie létání.

Audiokniha Město mečů obsahuje druhý díl fantasy série Božská města. Autor Robert Jackson Bennett, překlad Milan Pohl. Čte Jitka Ježková, režie Helena Rytířová.

Série Božská města

Obálka audioknihy Město schodů