Obálka audioknihy Zdeněk Svěrák - Povídky

Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Série: Zdeněk Svěrák - Povídky

Zdeněk Svěrák se přiznává, že už na gymnáziu si usmyslel, že bude spisovatelem povídek a že je bude vydávat svázané v knížkách. Místo toho celý život psal filmové scénáře, texty pro divadlo a slova k písničkám. Sbírkou Povídky, která vyšla na podzim roku 2008 a okamžitě se stala nejprodávanější knihou, si své mladické předsevzetí konečně splnil. Toto jedinečné Svěrákovo literární dílo vychází ve zvukové podobě většinou v interpretaci autora, zkušeného vypravěče. Výjimku tvoří dva příběhy, vyprávěné ženami, při jejichž psaní myslel spisovatel na své dvě filmové manželky, Danielu Kolářovou a Libuši Šafránkovou, jimiž jsou tyto povídky v nahrávce také se zanícením čtené. Příběhy vznikaly v rozpětí let 1968 - 2007 a zachycují rozmanité životní etapy člověka, mnohdy i s autobiografickými rysy.
Půvab této Svěrákovy práce spočívá v umění přesného vyjádření, v tajemství, pointě, humoru, ve vábení a smyslnosti. Právem může být srovnáváno s tvorbou našich největších povídkářů.

Obsah:
1. Za Přemkem Baštýřem
2. Divačka
3. Vltava
4. Natáčecí den
5. Ivanka a Lenin
6. Ruslan a Ludmila

Zdeněk Svěrák - Povídky - příběhy podle Zdeňka Svěráka čtené samotným autorem, Libuší Šafránkovou a Danielou Kolářovou.

Série Zdeněk Svěrák - Povídky

Obálka audioknihy Zdeněk Svěrák - Povídky