Obálka audioknihy Hastrmani

Interpret: Lubomír Lipský
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

19. dubna oslaví významné životní jubileum asi nejznámější pelhřimovský rodák Lubomír Lipský (* 19. dubna 1923).
Se jménem Lubomíra Lipského je spjat např. dospělými i dětmi oblíbený film Šest medvědů s Cibulkou (režie bratr Oldřich Lipský), ve kterém hrál cirkusového klauna Cibulky.
Televizní seriáloví fanoušci si ho zase pamatují jako dědu Potůčka z Tří chlapů v chalupě.
Řadu let pak působil v Městských divadlech pražských a od roku 1996 je dodnes jeho domovskou scénou Divadlo ABC.
K dubnovému kulatému výročí Lubomíra Lipského bychom Vám rádi představili nahrávku, která vznikla v roce 1987 v pražském studiu Lucerna dle knihy Jana Drdy Hastrmani.
Starý hastrman ústy pana Lipského vypráví své příhody z mládí, o tom, jak šel do světa a našel si svoji nevěstu...

Obsah:
1. Hrous vypráví o Andulce
2. Hledání nevěsty
3. Cesta do Prahy
4. V Praze I.
5. V Praze II.
6. Hledání Andulky
7. Andulka se našla

Hastrmani - audiokniha obsahuje pohádky Jana Drdy, které vypráví Lubomír Lipský.