Žebrákova pomsta

Interpret: Vasil Fridrich
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2021

Audiokniha Žebrákova pomsta obsahuje historickou detektivku od autora Pavla Hrdličky, čte Vasil Fridrich.

Děj autorova příběhu s detektivní zápletkou se odehrává ve středověké Praze a hlavním hrdinou je stále Václav od Černého koně, podrychtář Starého Města pražského. V červenci roku 1401 leží před Prahou vojsko míšeňských markrabat a páni a rytíři, kteří měli zemi hájit, se spojili v Panskou jednotu a oblehli město z druhé strany. Pražští měšťané museli opustit dílny i krámy a hájit svou rodinu i majetek na ochozu pražských hradeb. Za dramatických událostí dochází k zrádnému otevření městských bran a pokusu o získání Longinova kopí, jež získal do dočasného držení císař Karel IV. Podrychtář Václav dostane za úkol vypátrat zrádce. Netuší ještě, že do závěrečného boje se připlete žebrák...

Série Podrychtář Václav