Obálka audioknihy Stín viny

Interpret: Veronika Gajerová
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2016

Dramatizace známého detektivního románu z prostředí bohaté newyorské rodiny, v jejímž středu dojde k nečekané vraždě. Devatenáctiletá Irene Hadleyová má před svatbou, když se seznámí s okouzlujícím světákem Donem Saxbym. Irene se rozhodne zrušit plánovaný sňatek a bezhlavě se upne na vztah se svou novou známostí. Ukáže se však, že Saxby je profesionální svůdce, a když dívka přichází do jeho bytu pro vysvětlení, nalezne ho mrtvého. Rozbíhá se vyšetřování, v jehož průběhu vycházejí najevo utajované vztahy a malá dramata, která spějí k nečekanému vyústění.

Patrick Quentin (nebo také Q. Patrick a Quentin Patrick) je pseudonym užívaný hned několika autory, nejčastěji pak dvojicí Richard Webb (1901–1966) a Hugh Callingham Wheeler (1912–1987). Jejich první knihy byly ještě psány v konvencích „klasického zlatého věku detektivky“. Po roce 1940 se mu začínají vzdalovat jak postavami detektivů, tak i příklonem k jiným druhům románů s napětím. Když Webb na začátku padesátých let přestal ze zdravotních důvodů psát, pokračoval Wheeler v psaní pod zavedeným pseudonymem Patrick Quentin sám a knihy vydané od roku 1952 jsou již jen jeho dílem. To platí i pro detektivní příběh Stín viny vydaný v roce 1959.

Obsah:
1. Útěk
2. Vražda
3. Revolver – 1. část
4. Revolver – 2. část
5. Náramek
6. Alibi

Stín viny - audiokniha obsahuje detektivní příběh z prostředí bohaté newyorské rodiny. Autor Patrick Quentin. Účinkují Veronika Gajerová, Oldřich Vízner, Simona Postlerová, Taťjana Medvecká, Petr Štěpánek a další. Režie Markéta Jahodová.
Rozhlasová nahrávka z roku 2001.