Obálka audioknihy Severnejšie ako na sever

Severnejšie ako na sever

Saša Salmela

Interpret: Marián Slovák
Vydavatel: A.L.I.
Vydáno: 2013

Príbeh odvážnej a vytrvalej dievčiny, ktorá za svojou láskou musí podniknúť neľahkú púť. Musí sa dostať severnejšie ako na sever a južnejšie ako na juh, kam ešte nikdy nikto nedošiel a podstúpiť boj s neporaziteľnou Polárnou žiarou. Či sa jej podarí nad ňou zvíťaziť, a kto je vlastne záhadný vyvolený jej srdca, dozviete sa v tejto rozprávočke o veľkej láske a potrestanej pýche.

Rozprávač: Marián Slovák
Dievča: Kristína Turjanová
Medveď: Martin Kaprálik
Matka: Alena Michalidesová
Polárna žiara: Eva Žilineková
Strigy: Oľga Šalagová, Alena Michalidesová, Eva Landlová

Medvedie dedičstvo
Líška a medveď sú priatelia, putujúci po laponských pláňach. Zima je krutá, medveď starý a chorý. Preto navrhne líške, aby ho zabila, stiahla z neho kožu, mäso uvarila a zjedla a kosti predala. Keď sa jej podarí kosti predať, má medvediu kožu pochovať. Na tom mieste, príde k veľkému bohatstvu. Či to všetko líška urobí a aká odmena ju čaká, dozviete sa v tejto zvieracej rozprávke o veľkom priateľstve. Prezradíme len toľko, že okrem zvieracej oddanosti sa tu stretnete aj s ľudskou lakomosťou a nenásytnosťou, ktorá musí byť potrestaná.

Rozprávač: Marián Slovák
Líška: Vanda Ružičková
Medveď: Štefan Kožka
Lakomec: Miroslav Trnavský
Dobrák: Peter Gecík
Saamijka: Eva Landlová

O Mattim a Vianočnom škriatkovi
Je pár mesiacov po Vianociach. Chlapček Matti nájde vyplašeného Vianočného škriatka, ktorý ušiel od Vianočného deda. Matti je k nemu spočiatku zlý, nedostal totiž na Vianoce to, čo si želal, no napokon si škriatka vezme domov a zažije s ním veľa dobrodružstiev. Vďaka nemu pochopí, že v živote nejde len o materiálne hodnoty. Škriatok zase pochopí, že musí byť zodpovedný, aby nesklamal deti, ktoré veria v neho a Vianočného deda, aby nenaštrbil, alebo celkom nezničil detskú vieru v rozprávkový svet.

Matti: Frencien Bauer
Škriatok: Dušan Cinkota
Vianočný dedo: Marián Slovák
Sob: Peter Gecík
Suseda: Oľga Šalagová
Mattiho brat: Marek Kundlák

Severnejšie ako na sever - audiokniha obsahuje rozprávky, ktoré na motívy severských ľudových rozprávok napísala Saša Salmela.