Obálka audioknihy Bleděmodrý Petr

Interpret: Jiřina Bohdalová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Příběh malého pejska jménem Petr, který se narodil s bleděmodrou srstí. Pro jeho modrou barvu s ním nechce nikdo kamarádit, proto se vydá až do dalekého New Yorku. Na cestě za kamarádem ho čeká mnoho dobrodružství - pobyt v psím vězení, lstivý kocour, přísný policista, jízda autostopem a souboj s nebezpečnou rybou jménem Piloun.
Pohádka Bleděmodrý Petr nese podtitul veselá truchlohra pro děti, ale zcela jistě pobaví i ty odrostlejší. Trocha smutku, fůra obav i půvabná dětská bezprostřednost, to vše doplněné písňovými texty Ivo Fischera a hudbou Karla Sodomky v podání Jany Koubkové vytvořilo z této drobné pohádkové hříčky téměř legendární rozhlasovou nahrávku již z roku 1964. A mimochodem: Jiřina Bohdalová v roli pejska úplně poprvé na popud režiséra Jiřího Horčičky použila své osobité hlasové herecké schopnosti, kterými se později proslavila jako interpretka Křemílka a Vochomůrky. Na začátku ale stál Bleděmodrý Petr.

Bleděmodrý Petr - veselá pohádková truchlohra o bleděmodrém pejskovi, kterému se dějí samá příkoří. V dramatizaci Ivo Fischera na audioknize zazní Jiřina Bohdalová, Karel Höger, Vladimír Krška a další.