Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Ocelová křídla motýla

Ocelová křídla motýla

Petra Kubašková

Délka: 9 h 44 min
Interpret: Libor Hruška
Vydavatel: Audiotéka, conQueer
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 549 MB

Ocelová křídla motýla jsou společenským románem s prvky magického realismu od autorky fantasy série Čarodějky malostranské. Jsou výletem do lidských duší, který se občas vydává i pod práh reality a vlastního vědomí. A především jsou příběhem lidí, kteří ukážou své pravé já jen tomu, kdo nepoláme křehká motýlí křídla, ukrytá pod silnou vrstvou oceli.

Mladý dramatik Kryštof napsal divadelní hru o pilotovi, který dal světu Malého prince. Tohle měl být jeho velký den, jenže když světla zhasnou a opona se rozestoupí, Kryštof pozná, jaké to je sedět úplně sám v divadle plném lidí… Protože Šimon už tady není.

Novinářka Kaira tráví osamělé večery se svým leguánem. Hledá spřízněnou duši, jenže jak ji má najít, když cesta k ní vede přes její třináctou komnatu, kterou už raději neotvírá?

Překladatel Jan prožil většinu života za psacím strojem, nad francouzskými romány. A jeho nemluvná sestra Eva, těžko pochopitelná duše, má spočítané všechny trpaslíky na jejich zahradě.

Přesuňte třeba jen jednoho; Eva to na první pohled pozná.

Kolik podob má lidská osamělost, a kdy přijde Pavouk?

PETRA KUBAŠKOVÁ
Petra Kubašková (*1978), vystudovaná středoškolská pedagožka, se jakožto autorka uvedla prvotinou Síť snů (2017), mysteriozním příběhem, v němž se propojují životní osudy dvou žen – ilustrátorky ze současnosti a ženy vůdce kmene z doby bronzové. Následovala trilogie z magické Prahy jménem Čarodějky malostranské (2019–2021), určená pro děti a mládež. Nejnovějším vydaným titulem jsou Ocelová křídla motýla (2023), která skrývají mnohovrstevný příběh o několika queer lidech bojujících se samotou a hledajících svou spřízněnou duši s křehkými motýlími křídly, jež je potřeba pečlivě skrývat. Autorka rovněž pracuje jako překladatelka především fantasy a sci-fi titulů a redaktorka knih z oblasti české fantastiky.

Audiokniha Ocelová křídla motýla, autorka Petra Kubašková, čtou Veronika Lazorčáková, Matouš Ruml, Klára Oltová a další. Režie Helena Rytířová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma