Obálka audioknihy Zloději ostatků I

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Série: Martin ze Stvolna díl 7

Martin ze Stvolna si svou statečností nakloní císaře. Ten se jej rozhodne i s Johankou postavit čela poselstva mířící do Svaté země.

Rytíř, skvělý trubadúr a příležitostný obchodník s vzácnými ostatky svatých Martin ze Stvolna se vrací z římské korunovační jízdy císaře Karla IV. Stane se něco, v co už ani nedoufal – podaří se mu najít manželku Johanku, kterou už dlouhou dobu považoval za mrtvou. Osvobodit ji z kláštera však není snadné. Martin ze Stvolna pochopí, že za vše, co člověk dostane, něco jiného ztrácí. Nepřátelé z rodu Rožmberků nezapomínají na staré křivdy, ale Martin ze Stvolna není bez mocných spojenců. Svou statečností si nakloní arcibiskupa Arnošta z Pardubic a získá si vděčnost císaře. Karel IV. se rozhodne postavit Martina ze Stvolna do čela poselstva, které má vyrazit do Svaté země ke Kristovu hrobu...

VLASTIMIL VONDRUŠKA
Kladenský rodák po absolvování gymnázia vystudoval obor historie a etnografie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a vědeckou aspiranturu v Československé akademii věd obhájil v roce 1982. Od roku 2009 se věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Dosud publikoval více než 50 vědeckých studií a článků o dějinách hmotné kultury, 20 knih vědeckých a populárně naučných (některé naučné společně s manželkou Alenou), více než 60 historických románů pro dospělé a několik knih pro mládež. Podle oficiálních statistik Národní knihovny v Praze vede už od roku 2011 žebříček našich nejčtenějších autorů. Kromě literární tvorby je také autorem tří divadelních her a scénáře k filmu Jménem krále, vystupoval v pořadu Příběhy a písničky ze středověku a spolupracuje s Českým rozhlasem. Za své dílo byl oceněn Zlatou stuhou IBBY, cenou knihovníků SUK a získal 7 cen čtenářů nakladatelství MOBA. Tympanum vydává jeho historické série Mezi tiárou a orlicí, Přemyslovská epopej, Husitská epopej, Křišťálový klíč, Prodavači ostatků, Sběratelé ostatků a detektivní cykly Hříšní lidé Království českého a Letopisy královské komory. Kromě literatury se rád věnuje cestování, fotografii, štípání dřeva a svému psu.

PAVEL SOUKUP
Po maturitě na SVVŠ Budějovická roce 1967 vystudoval fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze a Divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci (1974–1978), Liberci (1978–1982) a Městskými divadly pražskými (1982–1986). Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Jako dabér propůjčil svůj hlas herckým osobnostem jako Arnold Schwarzenegger, Robin Wiliams, Gérard Depardieu, Michael Douglas, Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford nebo Sylvester Stallone. Svým zajímavým, melodickým hlasem doprovodil mnoho dokumentů.

Nahrávka vznikla podle první části knihy Vlastimila Vondrušky Zloději ostatků I (kapitoly Vyšší Brod, Horní Uhry, Transylvánie) vydané nakladatelstvím MOBA v Brně v roce 2010. Copyright © Vlastimil Vondruška, 2010. Čte Pavel Soukup. Režie, zvuk Jan Koukal. Hudba Pavel Hlaváček. Technický redaktor Jan „RaveBoy“ Němec. Vyrobilo studio Soundguru. Obálka a úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2021.

Zloději ostatků I – audiokniha obsahuje první část čtvrtého dílu série o obchodníkovi s ostatky svatých, Martinovi ze Stvolna. Autor Vlastimil Vondruška, čte Pavel Soukup.

Série Martin ze Stvolna

Obálka audioknihy Prodavači ostatků I