Obálka audioknihy Krvavý román

Interpret: Leoš Suchařípa
Vydavatel: Paseka
Vydáno: 2012

Má dvě části - apologetickou studii o krvavém románu, tedy literárním žánru brakové literatury oblíbené zejména ve 2. polovině 19. století, a vlastní Váchalem napsaný krvavý román. V roce 1994 vyšel Krvavý román v Pasece ve zvukové podobě na třech kazetách, geniálně namluvený Leošem Suchařípou ve studiu Českého rozhlasu Brno. Nezaměnitelný hlas tohoto herce a překladatele přidal novou hodnotu Váchalově svébytné ironii a humoru. Nakladatelství Paseka se rozhodlo vydat unikátní nahrávku znovu ve formátu MP3 současně s novým knižním vydáním Krvavého románu.

Josef Váchal (1884-1969), významný malíř, grafik, řezbář, spisovatel a filosof, jeden z nejoriginálnějších českých umělců a myslitelů 20. století. Nejvýznamnější částí Váchalova díla je tvorba knihy jako uměleckého artefaktu. Své knihy vydávané v počtu jednoho až dvaceti pěti výtisků sám psal, sázel, doprovázel vlastními dřevoryty, vázal i prodával. Jeho nejznámější knihou je Krvavý román (1924).

Krvavý román - audiokniha obsahuje nejznámější román Josefa Váchala v podání Leoše Suchařípy.