Obálka audioknihy Povídky podivných

Interpret: Jan Vlasák
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019

Fascinující vyprávění předávaná podivnými z generace na generaci

Nejoblíbenější příběhy, které z lidové slovesnosti podivných sesbíral Millard Nullings, dobrý přítel Jacoba Portmana, pocházejí z různých částí světa a jsou v nich ukryty tajné vědomosti. Pověsti, legendy a mýty z historie ukazují, že podivní nejprve bez problémů žili v širší komunitě obyčejných lidí, ale postupně byli kvůli svým zvláštním schopnostem a nadáním vytlačováni na okraj společnosti.

VAROVÁNÍ: Pokud si příběhy pouštíte nahlas, ujistěte se, že i ostatní posluchači jsou podivní!

RANSOM RIGGS
Narodil se v Marylandu na 200 let staré farmě, a vyrůstal na Floridě, kde navštěvoval školu pro nadané děti. Studoval anglickou literaturu na Kenyon College a film na Univerzitě Jižní Kalifornie. Díky svému blogu (mentalfloss.com) i krátkým filmům, které zveřejňoval na internetu, získal práci na The Sherlock Holmes Handbook, publikaci související s filmem Sherlock Holmes z roku 2009. Jeho románový debut Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti byl inspirován sbírkou starých fotografií, od té doby napsal tři další knihy série s podtituly Podivné město, Knihovna Duší a Mapa dní a připojil soubor Povídky podivných.