Jiřímu Voskovcovi k narozeninám

Délka: 1 h 15 min
Interpret: Jiří Voskovec
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2012
Typ souboru: MP3
Velikost: 70 MB

Jiřímu Voskovcovi k narozeninám - audiokniha obsahuje doplňující záznam z vídeňského setkání V+W v roce 1974 a neznámé zvukové dopisy Jiřího Voskovce. Účinkují Jiří Voskovec a Jan Werich.

K výročí narození Jiřího Voskovce (19. června 1905) vychází soubor zvukových dopisů, posílaných životnímu příteli Janu Werichovi do Prahy v šedesátých a sedmdesátých letech. Na tzv. dopimluvech, jak je V+W nazývali, jsou písně, vyprávění o snech, nejrůznější nápady, nevšední návrhy projektů i scénář nahrávky, realizované v roce 1964 pod názvem Rozhovor přes oceán. Ze zvukových dopisů vysvítá Voskovcovo niterné uvažování, jeho koncepční myšlení, invence, s níž organizoval přes oceán nahrávku společného dialogu, i role Jana Wericha, roubujícího na nápady přítele své imprese s neuvadající schopností souznění.
Zajímavé jsou i jinotaje, jimiž Voskovec obcházel cenzory a kontrolory Werichovy pošty. Kapitola ze setkání obou přátel ve Vídni 1974, již jsme záměrně nezařadili do titulu. Poslední forbína nalezla konečně své místo na tomto narozeninovém vydání. Jde o vyprávění Jiřího Voskovce o historii rodného domu na Sázavě a o dědečkovi Soběslavu Pinkasovi. Tím se stává vídeňský záznam kompletní. Nové a zcela neznámé nahrávky pocházejí, tak jako tomu bylo u předchozí Poslední forbíny, z archivu Karla Koliše, blízkého přítele Jana Wericha.

Obsah:
1. My všichni to víme
2. Kde jsem se narodil
3. Voskovcův návrh Rozhovoru přes oceán
4. Dopimluv
5. Rozhovor přes oceán 1965
6. Neužitečné znalosti Jiřího Voskovce
7. Živej sen
8. Zkazky z nesmyslna

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma