Obálka audioknihy Shakespeare

Interpret: Martin Stránský
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019

Průvodce dílem geniálního renesančního dramatika pro děti a mládež představí dvanáct jeho divadelních her v chronologickém pořadí (Kupec benátský, Jak se vám líbí, Mnoho povyku pro nic, Romeo a Julie, Sen noci svatojánské, Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy, Hamlet, Král Lear, Macbeth, Othello a Bouře), ale přiblíží také jejich inspirační zdroje, kulturní kontext a okolnosti jejich vzniku. Každá z her je doplněna vstupy věnovanými vnějším projevům doby – např. renesanční módě, architektuře, italské literatuře, cestám Angličanů na jih, vztahu starého kontinentu ke koloniím – a historickým souvislostem. Posluchači se tak seznámí nejen s příběhy klíčovými pro evropské kulturní povědomí, ale i s nejrůznějšími zajímavostmi, které jejich vznik provázely.

RENÁTA FUČÍKOVÁ
Výtvarnice a spisovatelka vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ateliér ilustrace a užité grafiky. Od roku 1988 se věnuje ilustrování knih pro děti a spolupracuje s řadou nakladatelství v České republice i ve světě. V poslední době prózu píše i sama, především o významných historických postavách a událostech. Pravidelně také vystavuje – samostatně i s klubem ilustrátorů dětské knihy, na jehož vedení se podílela několik let. Je držitelkou mnoha národních i mezinárodních ocenění. Mezi její nejvýznamnější autorské knihy, které doprovodila výpravnými ilustracemi, patří Historie Evropy – Obrazové putování, série životopisných knih Karel IV., T. G. Masaryk, J. A. Komenský, Antonín Dvořák, Ludmila, Václav a Boleslav, Hus a Chelčický, Jakub a hvězdy či Praha v srdci. Ilustrovala také knihy Václava Cílka, Aleny Ježkové, Josefa Krčka a mnoha dalších.