Obálka audioknihy Tygr pana Boška

Interpret: Václav Knop
Vydavatel: Kanopa
Vydáno: 2022

První díl trilogie o humorných příhodách pana Boška, který si koupil Tygra – červený automobil úctyhodného stáří a velikosti. Od první vyjížďky a prvních pokusů o zkrocení Tygra, které dopadly velmi neslavně, neměla rodina Boškova klidnou chvilku. Vypravila se na tomto vozidle přes Moravu, Slovensko, až na Podkarpatskou Rus.

Co všechno zažilo sedm nešťastníků, které veze Tygr ve svých útrobách! Strojnický mistr pan Bošek, dělník Štorkánek, paní mistrová, Věra, Hanka, Milda, účedník Vašek a pes Pusina stávají se rázem hrdiny nejrozmanitějších dobrodružství.

Tygr pana Boška byla jedna z oblíbených knih režiséra Miloše Formana.

VÍTĚZSLAV ŠMEJC
Učitel a spisovatel knih pro mládež se narodil v Železnici u Jičína. Do roku 1917 studoval na čáslavském gymnáziu, poté absolvoval učitelský ústav. Jako učitel působil na Ledečsku a Čáslavsku. Byl redaktorem Podoubraví. Napsal celou řadu knih pro mládež. Nejznámější je „tygrovská“ trilogie: Tygr pana Boška, Tygr jede k moři a Tygr za polárním kruhem.