Obálka audioknihy Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce

Josef Čapek

Interpret: Václav Vydra
Vydavatel: Fragment
Vydáno: 2018

Povídání o pejskovi a kočičce patří bezpochyby do zlatého fondu české literatury. Příběhy plné laskavého humoru napsal Josef Čapek především pro svoji dceru Alenku, která dorůstala do školních let. Radost však přinesly nejen jí, ale i mnoha dalším dětem.Ve skvělém podání Václava Vydry si nyní i vy poslechněte vyprávění o tom, jak si myli podlahu, pekli dort, nebo jak si pejsek roztrhl kaťata. Audiokniha ve formátu MP3 je ideální na cesty autem nebo jako pohádka před spaním. Příjemný poslech!

Josef Čapek (1887–1945) byl český malíř, spisovatel, fotograf, grafik a knižní ilustrátor. Povídání o pejskovi a kočičce napsal a sám ilustroval v roce 1929. V roce 1950 podle něj vznikla animovaná série barevných krátkých filmů. Režie se ujal Eduard Hofman, hudbu složil Jan Rychlík, vedoucím výtvarníkem a animátorem byl Josef Kábrt. Povídání namluvil Karel Höger.

Václav Vydra (1956) je známý především jako divadelní herec – od roku 1995 působí v Divadle na Vinohradech a hostuje i na jiných pražských scénách. Prosadil se také ve filmu (např. Tankový prapor, Černí baroni), hrál v četných pohádkách (např. Peklo s princeznou, Z pekla štěstí, S čerty nejsou žerty), s jeho hlasem se setkáváme také v dabingu (Madagaskar, Kozí příběh se sýrem). Jeho velkým koníčkem jsou zvířata, zejména koně, kterým se věnuje s velkým nasazením.

Povídání o pejskovi a kočičce - audiokniha obsahuje nestárnoucí pohádku o příhodách pejska a kočičky z pera Josefa Čapka. V jedinečném podání vypráví Václav Vydra.