Deníček moderního fotra

Interpret: Filip Švarc
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2016

Deníček moderního fotra - audiokniha obsahuje vtipné vyprávění otce na mateřské dovolené. Autor Dominik Landsman. Čte Filip Švarc.

„Mimino je nepřející prevít, kterému jde výhradně o vaše nepohodlí.“

Jak to může vypadat, když se muž ocitne na mateřské dovolené? Deníček moderního fotra vznikl na základě úspěšného blogu, který Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Věren názvu popisoval zážitky, situace a strasti obyčejného „chlápka“ odvedle, kterému se narodil první syn. Zprvu nezúčastněný fotr se ocitá na rodičovské dovolené a pouští se do lítého boje o zachování rodinného blaha. Každý synkův pokrok většinou odnese vyčerpaný tatínek jizvami na duši i na těle, které se neváhá černohumorně komentovat. V sympaticky drsňácké a humorné výpovědi autor přináší výjimečný pohled současného muže na situace, které obvykle zažívají spíše ženy.

„Syna nazývá ve svém blogu láskyplně sígr nebo satan a čas od času si chodí přeměřit babybox, zda se do něj Čeněk ještě vejde. Letos vydal autor druhou knihu a jeho blog byl nominován na Magnesii Literu.“ ‒ 5Plus2

Dominik Landsman
Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě příspěvků úspěšného blogu, na kterém autor vtipně popisoval zážitky, situace a strasti otce v domácnosti. Dominik Landsman přišel měsíc před porodem své ženy o práci realitního makléře. Po porodu pomáhal manželce na mateřské dovolené. Nakonec se po čtyřech měsících společně rozhodli, že partnerka se vrátí do zaměstnání a Dominik zůstane se synem doma. O svých zkušenostech začal blogovat, z textů pak vznikly dvě knihy (Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti a Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech) a zážitky dokumentuje i ve videoreportech.

Filip Švarc (* 1975)
První filmovou smlouvu mu rodiče podepisovali, když mu bylo šest, k tomu se přidalo i hostování v dětských rolích v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. V roce 1989 nastoupil na Státní konzervatoř v Praze, kde po šesti letech úspěšně absolvoval obor herectví. Po několikaročním hostování v pražském Divadle ABC se v současné době věnuje hlavně dabingu. Jedenáct let také strávil za mikrofonem Fajn Rádia.

Série Deníček moderního fotra