Stíny New Orleans – KOMPLET

Délka: 3 h 46 min
Interpret: Petr Kubes
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 212 MB

Audiokniha Stíny New Orleans obsahuje komplet šesti dílů temného thrilleru se silnými prvky hororu. Pro Audiotéku jej exkluzivně napsal Maciej Lewandowski, inspirován hororovým příběhem H. P. Lovecrafta „Volání Cthulhu“. Čte Petr Kubes.

Hororové hrůzy se v New Orleans prolínají s dosti reálnými, i když hrůzostrašnými a zločineckými rituály. Protože tam, kde nenávist vládne lidskou rukou, černá magie se probouzí. A ne každý se proti ní odváží bojovat.

Stíny New Orleans 1/6 – Big Easy po půlnoci
Poručík John Legrasse je policista poznamenán zkušenostmi a zážitky z Velké války. Viděl příliš mnoho a ví příliš mnoho. Ani teď však tohoto strážce zákona znaveného životem nečeká klid. V nočních ulicích Big Easy skrytě vládnou temné síly, se kterými se setkal už v minulosti. Během policejního zátahu na dealery drog naráží na obchodníky s bílým masem a ve sklepích je nalezeno ženské tělo nahánějící hrůzu i těm nejostřílenějším vyšetřovatelům.

Stíny New Orleans 2/6 – Přízračné tajemství
Démoni z bažin se nevzdávají. Objevují se nečekaně, objevují se všude. Poručík Legrasse si je pamatuje moc dobře z minulosti a ví, že byla chyba je nezastavit, dokud byli v bažinách. Ti, co mají ve městě vliv, ale na Legrasse naléhají, aby případ hrůzné vraždy ženy uzavřel a nepokoušel hněvu bestie. Poručík se však nevzdává, i když ví, že než pozvedne zbraň, bude muset překonat svůj strach.

Stíny New Orleans 3/6 – Znalecký posudek
Jedediah zná jazyk mrtvých. Vyšetřování z tohoto světa ho nemůže vystrašit. Problémy poručíka Legrasse jsou ale pozemského charakteru a oběti, které nachází na ulicích, jsou až příliš reálné. Je přesvědčen, že tentokrát čelí démonickým silám.

Stíny New Orleans 4/6 – Profesionální záležitosti
Zločinecká síť je velká a její chapadla se ukrývají v podzemních labyrintech města. Doupě všech místních vyvrhelů není místo, kde by chtěl být kterýkoli policista sám spatřen, ale poručík Legrasse ví, že mu hlava mafie může dát cenné informace...

Stíny New Orleans 5/6 – Objektivní škoda
Stíny zavádí vyšetřování do Jamsonova koloniálního obchodu. Souvisí s nedávnými zločiny pašování starých knih z Francie? Nebo se za trestnou činností Jamsona skrývá ještě něco víc? Není totiž pašování jako pašování, a navíc Legrasseova přítomnost v obchodě se některým vyšetřovatelům vůbec nepozdává. Co když je poručík jen pěšcem v rituální hře?

Stíny New Orleans 6/6 – Zpackaná práce
Poručík Legrasse má konečně reálnou stopu, zná jméno, zná tvář. Jenže, když už se vydává za podezřelým, démoni z bažin znovu vylézají, aby ukázali ohavnost svého díla. Jejich další oběť rozhodně není náhodná.

PETR KUBES:
Pochází z Olomouce. Po gymnáziu začal studovat divadelní fakultu v Praze pod vedením režiséra Luboše Pistoria a herce Jiřího Adamíry. Své první angažmá strávil v Mladé Boleslavi, poté se přesunul Městských divadel pražských, konkrétně do Divadla Rokoko, kde působil čtyři roky. Současně hostoval také v Národním divadle, v Divadle v Řeznické nebo v Divadle Minor. Od roku 2003 působí v Moravském divadle Olomouc. Vedle své divadelní práce velice rád spolupracuje s Českým rozhlasem a katedrou bohemistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. K jeho nejvýraznějším rolím, které dosud ztvárnil, patří Shakespearův Hamlet, Ibsenův Solnesse či Salieri v Shafferově Amadeovi.

více

Série Stíny New Orleans

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma