Obálka audioknihy Sedmdesátky – Hotel ve víru doby

Interpret: Alan Novotný
Vydavatel: Audiotéka, Fortuna Libri
Vydáno: 2020

Přeje tvrdá normalizace lásce a snům?
Odpoví vám hlavní hrdina knihy – číšnický učeň Pína. Právě on prožívá náročné období dospívání, první lásky, radosti i prohry na přelomu 60. a 70. let minulého století. Zároveň si čím dál víc uvědomuje zoufalost doby, ve které žije.

Příběh s autobiografickými prvky věrohodně popisuje tehdejší život a fungování mezinárodního hotelu. Ukazuje náročnou práci zaměstnanců, ale i zákulisní praktiky a děje, které byly „elitě“ doby vlastní. Autor zároveň prostředí, v němž od patnácti let vyrůstal, popisuje se zvláštní něhou, takže budete mít pocit, že hotel a všechny postavy, které tu vystupují, považuje skoro za rodinu.

Odpovědí na vyřčené a v knize nezodpovězené otázky by mohla být autorova definice tohoto prostředí: „Hotel, to je vlastně živý organismus, který žije svým vlastním životem… a nikdy nespí…“

JOSEF KÁĎA KADEŘÁBEK
Ostřílený motorkář, který už procestoval kde co, je také autorem knih Motorkářský průvodce po Čechách, Motorkářský průvodce po Moravě, Motorkářský průvodce po Slovensku a spoluautorem titulu Duchennovi jezdci aneb Život se svalovou dystrofií.

ALAN NOVOTNÝ
Alan Novotný (9. srpna 1978) je český divadelní herec. Po studiích na brněnské konzervatoři, které ukončil roku 1998, začal působit v Městském divadle Brno. Zde získal 1. května 2001 stálé angažmá v činoherním souboru a zahrál si v mnoha činoherních i muzikálových rolích.

Audiokniha Sedmdesátky – Hotel ve víru doby obsahuje příběh s autobiografickými prvky, který napsal Josef Káďa Kadeřábek. Čte Alan Novotný, režie Ondřej Černý.