Obálka audioknihy Forbes únor 2021

Vydáno: 2021
Série: Forbes 2021

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

OBSAH:
1) Editorial

2) O krysách a kancelářích – Hybridní jsou dnes auta, války i práce. Před pandemií většinu lidí štvalo trávit hodiny v kanceláři, teď jim leze na mozek home office.

3) Nevidím strop – Běží v tempu, které nepřestává udivovat. Bývalý špičkový atlet Václav Staněk trhá rekordy v podnikání a obrat meziročně násobí čtyřmi.

4) Čaroděj ze země YZ – Yzomandias je nejvlivnější český raper, formuje budoucnost vás i vašich dětí, ať se vám to líbí, nebo ne.

5) Přesná trefa – Veronika Kamenská vytvořila aplikaci, kterou by sama potřebovala v době, kdy jí bylo v životě nejhůř. Stáhlo si ji už 150 tisíc lidí ve 150 zemích světa.

6) Svaly a algoritmy – Česká aplikace Fitify patří k nejstahovanějším fitness aplikacím na světě. Tvůrcům přináší čtvrt milionu dolarů měsíčně.

7) Hořkosladký rok – Před čtyřmi lety přijela do Česka, aby Becherovku posouvala na Západ. Miroslava Simova věří, že jí v tom nezabrání ani pandemie.

8) Na dřevo II – Tohle je nová rubrika, kde se ohlížíme za uplynulou dekádou příběhů z českého Forbesu. „Jednou firmu předám synovi,“ řekl nám před šesti lety Václav Karkoš. A dnes je to pravda.

9) Salto mortale – Uplynulý rok Rosti Nováka připomínal trampolínu, principál souboru si z toho vzal zkušenost i pro byznys.

10) Krásné čtení – Petr Sís o své nové knize, Nicholasi Wintonovi, jednom z jeho zachráněných dětí, Anglii, Americe a neokázalé statečnosti.

11) Rodinný obraz – Za 30 let tu prodali umění za pět miliard. Otec a syn Kodlovi a příběh jejich aukčního domu.

12) Po stopách Budoucnosti – O Kubíčkovi, zázračném ševci a nakousnutém jablku. Příběh zlínské firmy B2A není pohádkou, ale šťastný konec mít může. Nejen díky unikátní spolupráci s Applem, ale i díky inspiraci obuvníkem Baťou. Ostatně k úspěšnému dosažení cíle jsou kvalitní boty nezbytným předpokladem.

13) V kabinetu kuriozit – Dvě dekády ovlivňuje český design, jeho věhlas překračuje hranice Česka, ze sklářského Lasvitu pomohl vytvořit globální značku. Maxim Velčovský.

Forbes únor 2021 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. Ve třech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.