Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Hodiny

Délka: 7 h 44 min
Interpret: Simona Postlerová
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 436 MB

Světoznámý román je literární poctou spisovatelce Virginii Woolfové, popisuje jeden běžný den tří ženských postav (Virginie Woolfová, Paní Dallowayová a Paní Brownová), podobně jako Virginie Woolfová v Paní Dallowayové popisuje jediný den Paní Dallowayové.

Původně zamýšlený název Paní Dallowayové byl ostatně „Hodiny“. Osudy postav se odehrávají v různých časových rovinách, přesto se dějové linie na konci knihy mírně protnou. V roce 1999 získal román PULITZEROVU CENU a zároveň PEN/Faulkner Award . Miroslav Jindra obdržel za český překlad tohoto románu v roce 2002 Tvůrčí odměnu od Obce překladatelů. Hodiny se proslavily též ve filmové podobě v hlavních rolích s Meryl Streepovou, Julianne Mooreovou a Nicol Kidmanovou, která za svůj výkon získala filmového Oscara a Zlatý Glóbus.

Tuto audioknihu věnuje Audiostory překladateli Miroslavu Jindrovi in memoriam

MICHAEL CUNNINGHAM
Americký spisovatel a scénárista. Vystudoval anglickou literaturu na Standfordské univerzitě . Na univerzitě v Iowě navštěvoval kurzy tvůrčího psaní. Debutoval v roce 1984 románem ZLATÉ STÁTY. Následovaly romány DOMOV NA KONCI SVĚTA (1990) a MASO A KREV (1995). Světovou proslulost mu zajistil román HODINY (1998), za který získal v roce 1999 Pulitzerovu cenu a PEN/Faulkner Award . Cunningham patří mezi nejprodávanější americké prozaiky. Věnuje se tématu sexuálních menšin. Mezi spisovateli, kteří ho nejvíc ovlivnili, nejčastěji cituje Viginii Woolfovou a její román Paní Dallowayová
Žije v New Yorku a přednáší tvůrčí psaní na Yealské univerzitě.

SIMONA POSTLEROVÁ
Česká divadelní a filmová herečka a dabérka. Narodila se v Plzni do umělecké rodiny. Po studiu na gymnáziu odešla studovat herectví na DAMU do Prahy. Během studií hostovala v Národním divadle, kde po absolutoriu získala své první stálé angažmá. Od roku 1992 je členkou uměleckého souboru Divadle Na Vinohradech. Můžete ji vidět též na scéně Divadla Ungelt. Působila v televizních seriálech např. HOTEL HERBICH, ČETNICKÉ HUMORESKY, POSLEDNÍ SEZÓNA, RAPL či LABYRINT a v televizních filmech POLEDNÍ ŽÁR, ZÁHADA PANÍ SAVAGEOVÉ, PANÍ PIPEROVÁ ZASAHUJE, KOČKY ad. Je oblíbenou dabingovou a rozhlasovou herečkou. Jejím hlasem promlouvají např. Audrey Hepburnová, Juliette Binocheová, či Cate Blanchettová, V roce 2002 získala prestižní dabingovou Cenu Františka Filipovského za roli Vivian Bearingové (Emma Thompsonová) ve filmu VTIP.

THE HOURS. Copyright © 1998 by Michael Cunnigham. All rights reserved.
Překlad: Miroslav Jindra © 2002
Režie: Jindřiška Nováková
Záznam zvuku: Daniel Tůma
Mix a mastering: Dominik Budil
Hudba: Karpof Brothers
Natočeno ve zvukovém studiu KARPOFON v Praze v roce 2021
Grafický design: Vladimír Verner 2021
Vydalo AudioStory s.r.o. ℗ © 2021 u příležitosti svého 30. výročí

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma