Obálka audioknihy Knižka o Ferdovi Mravcovi

Interpret: Juraj Kemka
Vydavatel: BUVIK, Fond na podporu umenia, Wisteria Books
Vydáno: 2023

Príbehy šikovného mravčeka v červenej bodkovanej šatke

Kto by nepoznal rozprávky z lúčnej ríše, ktoré očarili už toľko generácií detských čitateľov? Ferdo Mravec – Všeumelec, večný optimista, ktorý všetko vie, všetko opraví, a keď preteká, vždy zvíťazí, spolu s chvastúňom Truhlíkom a namyslenou Lienkou sa vracajú k deťom v originálnom zvukovom vydaní. Tri známe príbehy: Ferdo Mravec, Ferdo v cudzích službách a Ferdo v mravenisku vychádzajú spolu v jednej audioknihe.

Otcom Ferda Mravca je spisovateľ, ilustrátor, karikaturista a novinár Ondřej Sekora. Láskavý človek, ktorý sa po celý život zaujímal o entomológiu, pozoroval motýle a chrobáky a zobrazoval ich ako ľudské bytosti so všetkými ich vlastnosťami.

Neskrátenú verziu všetkých troch kníh s radosťou a neobyčajným pochopením zvláštneho hmyzieho sveta plného dobrodružstiev a originálneho humoru čítajú traja skvelí herci: Juraj Kemka, František Kovár a Juraj Loj.

Pre děti 5+

Vydanie audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

| nahrávka a mix BMT studio 2022 | autor: © Ondřej Sekora (dedičia) 2022 | preklad © Hana Zelinová (dedičia) / LITA, 2022 | interpreti: Ⓟ Juraj Kemka, František Kovár, Juraj Loj 2022 | zvuk © Ján Štrbák, Miroslav Králik 2022 | hudba © D_Cooper 2022 | réžia © Barbora Kardošová 2022 | ilustrácie © Ondřej Sekora (dedičia) 2022 | dizajn obálky © Mojmír Zmija 2022 | grafická úprava © Ryc Trable 2022 foto hercov© Tereza Králiková, Stana Topolská a Andrej Balco | Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava a Vydavateľstvo BUVIK, s.r.o. | Ⓟ 2022 © 2022 |

Audiokniha Knižka o Ferdovi Mravcovi, autor Ondřej Sekora, číta Juraj Kemka, František Kovár a Juraj Loj.