Muž z ostrova Lewis

Peter May

Délka: 11 h 29 min
Interpret: Jiří Dvořák
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2014
Série: Trilogie Lewis díl 2
Typ souboru: MP3
Velikost: 648 MB

Minulost temnější a city hlubší než rašeliniště ukrývající mrtvolu..
Bývalý policejní detektiv Fin Macleod opustil svůj život v Edinburghu a vrací se na rodný ostrov, kde se snaží obnovit přerušené vztahy a opravit zchátralý dům po rodičích. Místní policie mezitím v rašeliništi na ostrově Lewis objeví tělo zavražděného mladého muže, který je podle testů DNA spřízněný s otcem Finovy dětské lásky Marsaili Macdonaldové. Jenomže Tormod Macdonald, dnes již vetchý muž trpící demencí, celý život tvrdil, že žádné příbuzné nemá. Příběh opět střídá dvě linie: aktuálně se odehrávající Finovo pátrání a vzpomínkové pasáže, které vypráví právě zestárlý, zmatený Tormod. Dokáže si chorý stařec vybavit dávné události? A neměly raději zůstat pohřbené v bažině? Audiokniha v podání Jiřího Dvořáka, jehož podmanivý hlas umí sugestivně zprostředkovat napínavé hledání pravdy i subjektivní retrospektivu, disponuje také originálním hudebním doprovodem. Ten ilustruje prolínání minulosti a současnosti zapojením motivů tradiční skotské hudby v moderním pojetí a navozuje tak pochmurnou, ale čarovnou atmosféru ostrovů Vnějších Hebrid tak působivě, až z toho mrazí v zádech.

Peter May je mistrovský vypravěč. Obratně kombinuje patos i otázky identity, téma ztracené lásky
či rodinných vztahů a vytváří tak vzrušující thriller. - The Irish Examiner

May dokazuje nejen slovesné mistrovství, které mu dovoluje spojit vnitřní hlas starého Macdonalda, jemuž se vzpomínky na dětství míhají mezi rostoucími projevy demence, a Finnovo pátrání do pevného, působivého tvaru. - František Cinger, Právo

Peter May (*1951)
Pochází z Glasgow, ale žije ve Francii. Původně se živil jako novinář a byl úspěšným televizním scénáristou, v současné době se věnuje psaní. Za první díl trilogie Lewis, mezinárodní bestseller Skála (2009; česky 2013), získal cenu Barry Award za nejlepší detektivku roku a řadu dalších ocenění, obdobně si vedl také druhý díl Muž z ostrova Lewis (2012; česky 2014). Třetí kniha série nazvaná Šachové figurky se držela 23 týdnů v žebříčku britských bestsellerů a v roce 2012 za ni autor získal Prix Polar International. Román Skála vyšel také jako audiokniha v podání Jiřího Dvořáka. Více na www.petermay.info

Jiří Dvořák (*1967)
Po studiích na Jamu získal angažmá v Městském divadle v Brně, od roku 1999 působí v pražském Divadle na Vinohradech. Na jevišti úspěšně ztvárnil spoustu dramatických postav od Shakespearova Macbetha i Jindřicha IV., Šmerala v Adině až po šarmantního Arthura Goringa ve Wildeově Ideálním manželovi. Televizní a filmoví diváci jej znají ze snímků Vůně vanilky, Anděl páně, Operace Silver A, Zemský ráj to napohled či Příběh kmotra a ze seriálů jako Pojišťovna štěstí, Světla pasáže, nebo Sanitka 2. Pro vydavatelství OneHotBook se zhostil též četby audioknihy Skála, coby Vikomt de Valmont účinkuje i v audioknize Nebezpečné známosti.

DRŽITEL OCENĚNÍ AUDIOKNIHA ROKU 2014 - NEJLEPŠÍ ČETBA
Titul zvítězil v kategorii Nejlepší četba v rámci vyhlašování výročních cen Audiokniha roku 2014, které jsou udělovány vydavatelům a tvůrcům audioknih s cílem ocenit produkci kvalitních českých audioknih a motivovat tak vydavatele v jejich činnosti.

Muž z ostrova Lewis - audiokniha obsahuje pokračování volné trilogie z ostrova Lewis, které započalo titulem Skála, jejímž autorem je Peter May. Čte Jiří Dvořák.

více

Série Trilogie Lewis

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky