Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Mých 25 let v Provenci

Mých 25 let v Provenci

Peter Mayle

Délka: 5 h 18 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 299 MB

Britský labužník života skládá závěrečnou poctu kraji vína, levandule, mistrálu a moře.

Před čtvrt stoletím vyrazil autor se svou ženou Jennie na nenápadnou dovolenou do Nice a obrátilo jim to život naruby. I když zprvu to vypadalo, že nebude dovolená stát za nic, protože neustále pršelo. Před nepříznivým počasím v Anglii chtěli utéct do slíbeného ráje, a teď tohle! Rozhodli se vrátit domů, kde se překvapivě na místní poměry počasí umoudřilo. Jenže při cestě zpět se to rozhodli vzít autem přes oblast Provence a zároveň počasí se rozhodlo jim vynahradit své škaredé chování… Pak už se stačilo jen usadit do jedné z nesčetných kaváren, dát si šálek kávy a vznikla láska na celý zbytek života. Přestěhovali se tam a nikdy svého rozhodnutí nelitovali.

V této poctě jednomu z nejmalebnějších míst na Zemi Mayle vzpomíná na začátky v novém prostředí a popisuje každodenní zvyklosti místních, lidové léčitelství, obchody, restaurace, sousedské radosti i starosti, gastronomické speciality a neodmyslitelné dobré víno. Nahlédneme také do autorových myšlenek, poznatků a okouzlení krajinou.

Byť sledujeme postupné pronikání ruchu, byznysu a globalizace do ospalé francouzské provincie, stále je to podle autora dobré místo k životu. Jedná se o závěrečnou autorovu vzpomínku a jistě nemůže chybět v knihovně, protože opět obsahuje to, proč se k jeho knihám čtenáři často a rádi vrací – radost ze života.

PETER MAYLE
Slavný britský spisovatel se narodil v Brightonu, ale vyrostl a dopěl na Barbadosu, kam se rodina přestěhovala brzy po jeho narození a kde otec pracoval jako koloniální úředník. V roce 1975 se Peter Mayle rozhodl ukončit své patnáctileté působení v reklamním průmyslu a začal se věnovat vzdělávacím knihám včetně série věnované sexuální výchově dětí a mladistvých a psal fejetony a povídky do časopisů. Proslavil se především řadou knih popisující jeho přesídlení do Provence. Kniha Rok v Provenci (1993) vypravující o roce stráveném v Ménerbes, vesnici na jihu départmentu Vaucluse se okamžitě stala bestsellerem a získala řadu ocenění a byl podle ní natočen i televizní seriál. Francouzská vláda autora jmenovala roku 2002 Rytířem Čestné legie. Napsal více než čtyři desítky románů a novel, převážně humoristických, cestopisných a gastronomických s autobiografickými prvky, někdy s kriminální zápletkou. Jeho práce byly přeloženy do více než 20 jazyků.

PAVEL SOUKUP
Po maturitě na SVVŠ Budějovická roce 1967 vystudoval fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze a Divadelní fakultu AMU. Prošel divadly v Olomouci (1974–1978), Liberci (1978–1982) a Městskými divadly pražskými (1982–1986). Později se stal členem souboru Hudebního divadla v Karlíně. Jako dabér propůjčil svůj hlas herckým osobnostem jako Arnold Schwarzenegger, Robin Wiliams, Gérard Depardieu, Michael Douglas, Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford nebo Sylvester Stallone. Svým zajímavým, melodickým hlasem doprovodil mnoho dokumentů. Pro Tympanum načetl audioknihy Navždy Provence, Znovu Provence. Prodavači ostatků I a II a Sběratelé ostatků I a II.

Nahrávka vznikla podle knihy Petera Mayleho Mých 25 let v Provenci, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Copyright © 2018 by Copyrights Productions Ltd. Z anglického originálu My Twenty-Five Years in Provence: Reflections on Then and Now přeložil Paul Millar. Translation © Paul Millar, 2019. Čte Pavel Soukup. Režie, zvuk Jan Koukal. Hudba Dominik Svoboda. Vyrobilo studio Soundguru. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Mých 25 let v Provenci – shrnutí a doplnění autorovy trilogie o Provence pro všechny milovníky dobrého vína a jídla. Autor Peter Mayle, čte Pavel Soukup.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma