Obálka audioknihy Liliputin: Povídky z války

Interpret: Jana Holcová
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2023

Čech, který jede na Ukrajinu najít své jiné já. Banda dětí bez domova, jež válka vyžene ze sklepa, protože ten teď chtějí nájemníci využívat jako kryt. Německý pár, který si na Ukrajině „pronajme dělohu“, ale jejich dítě po porodu uvízne v Kyjevě. Výrostek, který v obléhaném Mariupolu rozváží lavaš a váhá, kdy zmizet, až už je pozdě. Ruská akademička, která se spolu se svou milenkou rozhodne protestovat uprostřed Moskvy pomocí pas de deux z Labutího jezera… Ne. Postavami této povídkové knihy nejsou vojáci na frontě, avšak ani tito lidé už nikdy nebudou stejní.

JAN NĚMEC
Jan Němec (nar. 1981) vystudoval religionistiku a sociologii, dnes přednáší na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Je autorem románů Dějiny světla (2013), za který získal Cenu Evropské unie za literaturu, a Možnosti milostného románu (2019), nominovaného na Magnesii Literu. S Petrem Vizinou připravili knihu rozhovorů o současné spiritualitě Znamení neznámého (2021). Jeho knihy byly přeloženy do patnácti jazyků. Je šéfredaktorem měsíčníku Host, pravidelně spolupracuje s týdeníkem Respekt a s Českým rozhlasem.

JANA HOLCOVÁ
Vystudovala herectví na katedře alternativního a loutkového divadla Divadelní fakulta Akademie múzických umění v roce 1999. Její ročník pod vedením Miroslava Krobota vytvořil v roce 1997 základ dnešního divadelního souboru Dejvického divadla. Kromě divadla působí také ve filmu a seriálech. Poprvé se v televizi objevila v roce 1995 v seriálu Život na zámku. Její nejvýznamnější rolí je role jí samotné v seriálu Zkáza Dejvického divadla z roku 2019 a rovněž ztvárnila roli pokojské Oksany v seriálu České televize Čtvrtá hvězda.

PETR STACH
Vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. Od roku 1991 je ve stálém angažmá v divadle Minor, ale hrál také v pražském divadle Rokoko či v Národním divadle v jazzové opeře Dobře placená procházka. Jako filmový herec debutoval ve válečném filmu Tobruk (2008), dále se objevil v televizních seriálech Bazén či Případy 1. oddělení a roli dostal též v připravovaném seriálu Bohéma, o osudech filmových hvězd první republiky během druhé světové války a po ní.

Audiokniha Liliputin: Povídky z války. Autor Jan Němec, čtou Jana Holcová a Petr Stach, režie Jakub Tabery.