Obálka audioknihy Kominické lodě

Interpret: Arnošt Goldflam
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Ivan Wernisch se svérázným způsobem pokusil zkomprimovat na poměrně malou plochu narativní útvary, z nichž dokonce jeden každý sestává z jednotlivých, konkrétně nazvaných kapitol, které ovšem povětšinou nepřesahují rozsahem několik řádků. Jsou to přitom příběhy, z jejichž motivů by nejeden spisovatel dokázal skutečně vytěžit látku na rozsáhlý román nebo aspoň novelu. Jako by autor zkoumal, nakolik je ještě možno zkrátit syžet, aby zůstal syžetem. Tak radikálním krácením se jaksi mimoděk dostává zpět do lůna poezie, pro niž je tzv. „smysl pro zkratku“ jedním z jejích neodmyslitelných atributů.

Obsah:
1. Příběh dvou pouštních myslivců
2. Cesta na venkov
3. Ztracený hodinky
4. Květenského velejemné uzenky
5. Huhha
6. Krásná kotelnice

Kominické lodě - titul je souborem prozaických textů, komponovaných jako jakési mikroromány, jejichž autorem je Ivan Wernisch. Na audioknize zazní Arnošt Goldflam, Jiří Ornest, Michal Pavlata a další.