Obálka audioknihy Dobrodružství pavouka Čendy

Interpret: Michal Zelenka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Pavouk Čenda a jeho kamarádka dřevěná kukačka spolu žijí ve starém opuštěném domě. Zaběhnutý řád však jednoho dne naruší zloděj a pak i lopaty buldozérů, které začnou dům bourat. Všechno zlé ale bývá pro něco dobré. A Čendův útěk z bezpečí starých hodin doprostřed neznámého lesa mu možná přinese nové dobrodružné příhody a přátele. Kouzelná audioknížka obsahuje všechny tři příběhy pavouka Čendy z pera brněnského ilustrátora a výtvarníka Pavla Čecha.

PAVEL ČECH:
Český malíř, autor komiksů, ilustrátor a tvůrce autorských knih. Vyučil se strojním zámečníkem, pracoval jako opravář v Královopolské strojírně a následně 15 let jako profesionální hasič. V roce 2004 toto povolání opustil a naplno se začal věnovat ilustraci a literární tvorbě. Jako autor komiksů od roku 2002 spolupracuje s časopisy Aargh, Stripburek a K9. Vydal na sedmnáct autorských knih, ve kterých dominují jeho inovativní ilustrace. Za knihu Velké dobrodružství Pepíka Střechy získal cenu Magnesia Litera v kategorii kniha pro děti a mládež. Je dvojnásobným držitelem Ceny Muriel za nejlepší původní český komiks. Svými kresbami se podílel na tvorbě knih Jana Skácela (Uspávanka s plavčíkem a velrybou), Radka Malého (Listonoš vítr) nebo Jiřího Kratochvila (Noční tango nebo Brno nostalgické i ironické).

MICHAL ZELENKA:
Absolvoval DAMU v roce 2000. Po dvouletém angažmá v Jihočeském divadle působil několik let v pražském Činoherním klubu a Městských divadlech pražských. Řadu let spolupracuje s Českým rozhlasem, kde již natočil řadu pohádek i dramatizací. Věnuje se scenáristice a působí i jako lektor prezentačních dovedností. Pro Tympanum načetl detektivku Sophie Hannah Vraždy s monogramem.

Nahrávka vznikla podle knihy Pavla Čecha Dobrodružství pavouka Čendy, 2. Dobrodružství pavouka Čendy a 3. Dobrodružství pavouka Čendy vydané nakladatelstvím Petrkov v letech 2014 a 2015. Copyright © 2014, 2015 Pavel Čech. Čte Michal Zelenka. Režie Dimitrij Dudík. Zvuk Radek Veselý. Hudba Kryštof Marek. Ilustrace na obálce © Pavel Čech. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o. v lednu 2019.

Audiokniha Dobrodružství pavouka Čendy, jejímž autorem je Pavel Čech a interpretem Michal Zelenka, je pohádka pro děti od 3 do 8 let.